Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Targi Pracy "Sprint do kariery" na WSB - zobacz program wydarzenia!

2018-11-19

Trzy dni popołudniowych spotkań z pracodawcami w formie szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych i szkoleń specjalistycznych, konsultacje w zakresie zakładania firmy oraz doradztwo zawodowe – to program Targów Pracy "Sprint do kariery", które odbędą się w dniach 26-28 listopada. Wstęp jest bezpłatny.

Targi odbędą się w dniach 26-28 listopada 2018 roku. Podczas XVI edycji Targów Pracy organizowanych przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zaprezentuje się 17 firm z branży logistycznej, turystycznej, finansowej oraz konsultingowej. Firmy przedstawią swoje oferty pracy podczas tzw. szybkich rekrutacji i warsztatów rekrutacyjnych.

Targi Pracy Sprint do kariery odbędą się w dniach 26-28 listopada br. w budynku B w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31.

- Zależy nam na efektywnym kojarzeniu osób poszukujących pracy i pracodawców. Szybkie rekrutacje pozwalają na realizację tego celu. Podczas spotkania kandydat ma okazję do zaprezentowania się firmie w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy – jest to tzw. spotkanie zerowe. Po nim może otrzymać od firmy konkretną informację zwrotną na temat swoich kompetencji oraz nad czym powinien jeszcze popracować, aby w przyszłości stać się pracownikiem danej firmy. Oczywiście szybka rekrutacja może zakończyć się także przyjęciem do pracy. Natomiast podczas warsztatów rekrutacyjnych firma informuje o swoich planach rekrutacyjnych, sposobach rekrutacji. Kandydat ma także okazję do zweryfikowania swojego CV i dopytania o szczegóły dotyczące działalności firmy - mówi Magdalena Kuczyńska, Koordynator Targów Pracy w WSB we Wrocławiu. 

Jak przygotować się do szybkiej rekrutacji?

- Przede wszystkim zapoznać się z ofertą pracy, czyli przeanalizować zakres obowiązków i kompetencje niezbędne na danym stanowisku a także dowiedzieć się więcej na temat branży, w której wybrana firma działa. Przygotowując CV zawrzyjmy w nim informacje ważne z punktu widzenia danej oferty pracy - radzi Magdalena Kuczyńska

Podczas targów działać będzie specjalna Strefa Konsultacji, w której eksperci Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości doradzą w zakresie zakładania działalności gospodarczej oraz rekrutacji i selekcji pracowników. Doradcy zawodowi z Biura Karier pomogą w zaplanowaniu kariery, w razie potrzeby zaopiniują poprawność dokumentów aplikacyjnych lub podpowiedzą, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Specjaliści z firmy Camp Leaders Poland sp. z.o.o. pomogą również w tworzeniu i sprawdzaniu CV w języku angielskim.  Dodatkowo studenci z Koła Naukowego Prawa pod opieką pracownika naukowo-dydaktycznego będą udzielać porad z zakresu prawa pracy oraz zatrudniania obcokrajowców w Polsce. 

Na uczestników targów czekają też szkolenia, które przeprowadzą specjaliści z rekrutujących firm. Celem szkoleń będzie przybliżenie specyfiki branży i działalności firmy poprzez wykorzystanie ciekawych case studies oraz w oparciu o doświadczenie zawodowe prowadzących.

Sprintem do kariery

- Każda okazja do spotkania z potencjalnym pracodawcą zbliża osoby poszukujące pracy lub chcące ją zmienić do uzyskania wymarzonej posady. Targi pracy dają taką możliwość. W tym roku zdecydowaliśmy się na odejście od tradycyjnej formuły wystawienniczej targów na rzecz szybkich rekrutacji, warsztatów rekrutacyjnych, szkoleń. Moim zdaniem taka formuła jest bardziej efektywna, zarówno dla osób szukających pracy, jak i pracodawców. Mam nadzieje, że większość spotkań podczas naszych targów zakończy się zatrudnieniem lub zaproszeniem do kolejnego etapu rekrutacji. Sam fakt uzyskania informacji zwrotnej na swój temat podczas szybkich rekrutacji jest już cennym doświadczeniem dla poszukujących pracy. Zależy nam, aby osoby uczestniczące w naszych targach przyspieszyły swoją karierę lub proces poszukiwania pracy - stąd też nazwa tegorocznej edycji targów "Sprint do kariery". Warto pamiętać, że może to być praca na etat lub samozatrudnienie. Podczas targów będzie okazja także przekonać się, czy własna firma to akurat "coś dla mnie" - mówi Agnieszka Pijaczyńska, Dyrektor Biura Karier WSB we Wrocławiu.

Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na szkolenia i warsztaty rekrutacyjne. Więcej informacji znajduje się na stronie www: https://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studiuj-i-pracuj/targi-pracy.

PROGRAM

Dzień I 26.11.2018 | poniedziałek | w godz. 17:00-19:30

Szybkie rekrutacje poprowadzą firmy: C.H. Robinson, PKO Bank Polski S.A., Randstad Sp.z.o.o., Real Logistics Sp. z o.o. Sp. k.

Szkolenia:
-  Time Critical Solutions oparte o case study "Bądź bohaterem – uratuj produkcję" - poprowadzi Priority Freight sp. z o.o.

Dzień II 27.11.2018 | wtorek | w godz. 17:00-19:30

Szybkie rekrutacje poprowadzą firmy: C.H. Robinson, Credit Agricole Bank Polska, Credit Suisse Poland Sp. z o.o. , DoubleTree by Hilton/ Wing Properties Sp. z o.o., E&S Industry S.A., Randstad Sp.z.o.o., Real Logistics Sp. z o.o. Sp. k., Securitas Polska Sp. z o.o.

Szkolenia:
- Odkryj swój potencjał - wsparcie rozwoju zawodowego studentów - poprowadzi Credit Agricole Bank Polska,
- CV - jak zyskać albo stracić w oczach rekrutera - poprowadzi E&S Industry S.A.,
- Przetwarzanie danych w formę elektroniczną w procesie księgowym - poprowadzi MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o,
- Transformacja IT na przykładzie MAHLE  - poprowadzi firma MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o.

Dzień III | 28.11.2018 | środa | godz. 17:00-19:30

Szybkie rekrutacje poprowadzą firmy: C.H. Robinson, Fresenius Medical Care SSC, Impel S.A., ORBIS S.A., Randstad Sp.z.o.o.

Szkolenia:
- Warsztaty rekrutacyjne - prezentacja procesu rekrutacji w Grupie Impel - poprowadzi Impel S.A.,
- Wellbeing – jak dbamy o samopoczucie naszych pracowników. Case study Grupy Hotelowej Orbis i Accor Hotels - poprowadzi ORBIS S.A.,
- Wybierz pracę którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w swoim życiu. - Chiny, Francja, Malta, Wielka Brytania, Hiszpania... i kolejnych 12 planów na przyszły rok - poprowadzi Travelplanet.pl S.A.

ip

fot. materiały prasowe/Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama