Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Students' Science Expo - nadchodzą pierwsze w kraju targi kół na skalę ogólnopolską

2018-08-28

Students’ Science Expo są to pierwsze w kraju targi kół na skalę ogólnopolską. Odbędą się one jeszcze w 2018 roku, a dokładniej 3 października. Na wydarzeniu będzie można zobaczyć wiele kół naukowych, potencjalnych partnerów biznesowych, wystawy, a także prezentacje prelegentów.

Targi Students’ Science Expo rozpoczną się 3 października 2019 roku.

Celem projektu jest stworzenie miejsca połączeń wielu różnych środowisk społecznych – studentów, pracowników naukowych, przedsiębiorstw i obywateli z całej Polski. Students’ Science Expo to idea ekspozycji najnowszych osiągnięć naukowych, organizacyjnych i konstrukcyjno-inżynieryjnych studentów polskich szkół wyższych. Jest to jednocześnie pokazanie potencjału naukowego polskich studentów i zaprezentowanie wpływu inwestycji w szkolnictwo wyższe na rzeczywiste rezultaty rozwoju młodych ludzi. To oni ze swoimi innowacyjnymi pomysłami i wynalazkami, już w niedalekiej przyszłości, staną się nowym kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jest to wprowadzenie czynnika stymulującego dla polskich przedsiębiorstw, które dzięki promocji wydarzenia na skalę ogólnopolską, mogą zainteresować się wsparciem merytorycznym i finansowym działalności studenckich kół naukowych. Wydarzenie  stwarza także okazję do podniesienia poziomu działań kół naukowych i ich projektów. We wrześniu odbędą się szkolenia z zakresu przygotowania prezentacji biznesowych, po odbyciu których uczestnicy będą mieli szansę na skonsultowanie prezentacji i przedstawienie ich podczas dedykowanej sesji tematycznej w ramach konferencji towarzyszącej wystawie.

Projekt realizowany jest przez podmioty z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu wydarzeń o charakterze akademickim i wspieraniu środowiska studenckiego, zarówno w skali lokalnej jak i ogólnopolskiej – Fundację Manus, Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej, Forum Uczelni Technicznych oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Poznaj kosmetyki inspirowane nadmorską pielęgnacjąWeź udział w konkursie i przetestuj serię Ziaja GdanSkin
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama