Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Students' Science Expo '18 startuje już 3 października!

2018-09-26

Students’ Science Expo są to pierwsze w kraju targi kół na skalę ogólnopolską, które odbędą się 3 października 2018 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. Ich celem jest nie tylko ekspozycja najnowszych osiągnięć studentów polskich szkół wyższych, ale i zachęcenie przedsiębiorstw do inwestowania w ich innowacyjne projekty.

Wydarzenie odbędzie się 3 października 2018 roku.

Podczas wydarzenia nie zabraknie prelekcji, paneli dyskusyjnych i prezentacji towarzyszących wystawie. Projekt realizowany jest przez Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej i Fundację Manus przy współpracy z Politechniką Wrocławską, Forum Uczelni Technicznych i Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Students’ Science Expo ma być miejscem połączeń wielu różnych środowisk społecznych – studentów, pracowników naukowych, przedsiębiorstw i mieszkańców Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym.

Wydarzenie ma zachęcić polskie przedsiębiorstwa do zainteresowania się wsparciem merytorycznym i finansowym działalności studenckich kół naukowych oraz stworzyć okazję do podniesienia poziomu poziomu ich projektów. We wrześniu odbyły się szkolenia z zakresu przygotowania prezentacji biznesowych, po odbyciu których uczestnicy mają szansę na skonsultowanie prezentacji i przedstawienie ich podczas dedykowanej sesji tematycznej w ramach konferencji towarzyszącej wystawie. Kolejnym elementem wydarzenia są prelekcje oraz panele dyskusyjne dotyczące m.in. finansowania działalności studenckiej, rozwoju start up’ów oraz różnego rodzaju dziedzin naukowych i innowacyjnych technologii.

Targi to jednocześnie pokazanie potencjału naukowego polskich studentów i zaprezentowanie wpływu inwestycji w szkolnictwo wyższe na rzeczywiste rezultaty rozwoju młodych ludzi, gdyż to oni ze swoimi innowacyjnymi pomysłami i wynalazkami, już w niedalekiej przyszłości, staną się nowym kołem zamachowym polskiej gospodarki.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama