Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przypomnieć Mieczysława Kreutza

2012-11-02

Psychologowie z SWPS i PAN organizują we Wrocławiu konferencję naukową na cześć profesora Mieczysława Kreutza. Przy tej okazji zostanie także odsłonięta tablica pamiątkowa imienia tego wybitnego polskiego psychologa.

– Choć jest jednym z najwybitniejszych polskich psychologów, to jego dorobek intelektualny jest wciąż zbyt mało znany polskiemu odbiorcy. Chcemy nie tylko upamiętnić jego nazwisko, ale też przypomnieć problematykę, którą się zajmował i jej wagę dla rozwoju psychologii – mówi prof. Dariusz Doliński z wrocławskiego wydziału SWPS, jeden z organizatorów wydarzenia.

Konferencję pt. „Aktualność myśli psychologicznej Mieczysława Kreutza” zaplanowano na 7 listopada (środa, g. 9.30-15.00) w siedzibie uczelni przy ul. Ostrowskiego 30. Udział w wydarzeniu w roli prelegentów zapowiedzieli znani psychologowie, w tym prof. Jerzy Brzeziński, prof. Leszek Koczanowicz, prof. Maria Lewicka, prof. Piotr Oleś, prof. Teresa Rzepa, prof. Ryszard Stachowski, prof. Jan Strelau i prof. Tadeusz Tyszka. Przy okazji wydarzenia, w jednej z auli uczelni, która od tej pory będzie nosiła nazwę Mieczysława Kreutza, wnuk profesora odsłoni tablicę pamiątkową poświęconą jego pamięci.

Prof. Doliński dodaje, że wrocławska konferencja jest pierwszym wydarzeniem z cyklu przedsięwzięć zainicjowanych przez środowisko polskich psychologów w celu rozpowszechniania wiedzy o osiągnięciach prof. Kreutza.

Prof. Mieczysław Kreutz – filozof i psycholog. Zajmował się psychologią eksperymentalną, był wybitnym introspekcjonistą. Jego prace cechuje rygoryzm metodologiczny i niezwykła dyscyplina intelektualna. Mistrz i nauczyciel pierwszego powojennego pokolenia polskich psychologów. Szeroką popularność zyskał dzięki książce „Kształcenie charakteru. Poradnik praktyczny”, w której połączył psychologię z praktyką pedagogiczną. Publikacja dotyczy problematyki wychowania i samowychowania, wskazuje konkretne metody formowania charakteru i sposoby zwalczania wad.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama