Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Odra niczym Tamiza. Regaty studenckie w ramach Odra River Cup

2015-05-27

Zmagania ósemek wioślarskich z Polski i Europy, pokazy i konkursy przygotowane przez koła naukowe, koncerty, dmuchane zamki, zjeżdżalnie i tor wodny dla najmłodszych, to tylko niektóre atrakcje regat Odra River Cup, które w dniach 30-31 maja odbędą się na Politechnice Wrocławskiej.

Będzie to święto wszystkich miłośników sportów wodnych, bowiem we Wrocławiu pojawi się aż czternaście osad wioślarskich, które będą rywalizować na kilometrowej trasie. Wyścigi ósemek zaplanowano na sobotę – eliminacje rozpoczną się o godz. 12.30, a finały o godz. 15.30.

Tuż po nich nie lada atrakcja czeka także na miłośników siatkówki, bo na starcie wyścigu smoczych łodzi staną siatkarki Impelu Wrocław, które zmierzą się z zawodniczkami Politechniki Wrocławskiej.

Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia zawodów będzie pojedynek osad
wioślarskich Politechniki i Uniwersytetu. W rozegranych dotychczas 18. wyścigach wioślarze naszej uczelni wygrywali aż szesnaście razy. – Drużyny będą rywalizować na trasie od Ostrowa Tumskiego do przystani przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Sobotnie zmagania zakończy pokaz sztucznych ogni – mówi organizator imprezy Paweł Rańda.

W niedzielę emocji sportowych także nie zabraknie. Tego dnia odbędą się bowiem Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w pływaniu smoczymi łodziami i kajakami, a swoich sił w obu konkurencjach będą mogli spróbować wszyscy chętni. W wyścigach smoczych łodzi rywalizują ze sobą drużyny dziesięcioosobowe.

Dwudniowej rywalizacji sportowców towarzyszył będzie rodzinny piknik. Na terenie przystani Politechniki staną namioty, w których odbędą się pokazy i konkursy przygotowane przez studenckie koła naukowe, a na najmłodszych czekają dmuchane zamki, zjeżdżalnie i tor wodny. W niedzielę wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego rejsu tramwajem wodnym.

W programie imprezy są także koncerty. W sobotę na scenie wystąpią zespół Bethel i Marika, a w niedzielę zagrają Kasia Klich i Bajkowa Drużyna.

Odra River Cup
Politechnika Wrocławska
30-31 maja 2015 r.
Wstęp wolny


ip

Fot. Krzysztof Mazur

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama