Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Odbyło się spotkanie studentów DSW z Wice Ambasadorem i Konsulami USA

2017-10-25

Jaką rolę odgrywają media w budowaniu wizerunku polityków? W jaki sposób przekazy medialne budują lub wzmacniają postawy obywateli wobec polityków i w jakim stopniu oddziałują na stosunki międzynarodowe? Dlaczego media społecznościowe wykorzystywane są w marketingu politycznym? To tylko niektóre z kwestii jakie poruszone zostały podczas spotkania studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z Wice Ambasadorem USA, Konsulem Generalnym i Konsulem ds. polityczno-ekonomicznych.

Studenci dyskutowali o roli mediów w stosunkach międzynarodowych.

We wtorek 24 października w Centrum Konferencyjnym DSW odbyła się konferencja poświęcona roli mediów w stosunkach międzynarodowych. W spotkaniu ze studentami m.in. dziennikarstwa i komunikacji społecznej, psychologii oraz bezpieczeństwa narodowego wzięli udział zaproszeni goście, w tym: John C. Law, Wice Ambasador USA w Polsce, Walter Braunohler, Konsul Generalny w Krakowie oraz Tom Zia, Konsul ds. polityczno-ekonomicznych. Wice Ambasador USA John C. Law wskazywał na ogromną rolę mediów, zarówno kiedyś, jak i współcześnie, w budowaniu relacji i stosunków międzynarodowych. Odniósł się również do amerykańskich doświadczeń i relacji polityków z dziennikarzami. Wyraźnie podkreślił, że "Jeśli nie ma wolnych mediów, to nie ma silnej demokracji". Wyraził swoje zaniepokojenie zjawiskiem stronniczości mediów, które często atakują polityków lub określone środowiska. Jednocześnie podkreślił, że nadrzędną rolą mediów powinno być rzetelne informowanie opinii publicznej o sytuacji politycznej. Uczestnicy spotkania zwrócili również uwagę na rosnące zjawisko tzw. "fakenews’ów" oraz potężną siłę wywierania wpływu poprzez media społecznościowe. Organizatorem spotkania był Wydział Nauk Społecznych i Technicznych we współpracy z Doradcą Konsula i specjalistą ds. kultury i prasy Iwoną Sadecką.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama