Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nokia i WSB we Wrocławiu otwierają akademickie laboratorium LTE

2019-01-10

Nokia i Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otwierają pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G. Od stycznia studenci będą uczyć się w nim obsługi i rozwijania usług opartych na superszybkim Internecie.

Otwarcie laboratorium odbędzie się 22 stycznia 2019 roku.

Otwarcie laboratorium – Lab powered by Nokia – odbędzie się 22 stycznia br. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dwugodzinna konferencja, z udziałem przedstawicieli miasta, Nokii oraz Uczelni, poświęcona nowym technologiom teleinformatycznym. Wstęp jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

W laboratorium tworzone i testowane będą rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE, a wkrótce też 5G. Laboratorium wyposażone zostało przez Nokię w profesjonalny sprzęt do obsługi bezprzewodowego przesyłu danych w standardzie LTE i będzie rozbudowywane pod kątem wdrażanego w Polsce i na całym świecie nowego standardu przesyłu danych, jakim jest 5G.

Studenci uczący się w Lab powered by Nokia w WSB we Wrocławiu będą poznawać technologie, które w najbliższych latach zrewolucjonizują usługi internetowe i telekomunikacyjne. Pozwolą one na rozwój Internetu rzeczy i wirtualnej rzeczywistości, co znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w usługach dostępnych dla każdego użytkownika np. w autonomicznych samochodach poruszających się bez kierowcy czy w telemedycynie, czyli usługach medycznych wykonywanych na odległość.

- Nokia od lat stawia mocny nacisk na dzielenie się wiedzą, dlatego naturalnym dla nas elementem jest współpraca z lokalnymi uczelniami. Głęboko wierzę, że dzięki takim inicjatywom, możemy nie tylko realizować naszą misję, ale także znacząco przyczynić się do podniesienia jakości edukacji. Z praktyki wiemy, że najlepiej jest połączyć teorię z praktyką, dlatego gdy tylko pojawił się pomysł budowy akademickiego laboratorium od razu do niego przystąpiliśmy. Wszystko dla dobra studentów, którzy przecież w przyszłości zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy – tłumaczy Bartosz Ciepluch, Dyrektor wrocławskiego oddziału Nokii.

W dniu otwarcia laboratorium powołane zostanie Koło Naukowe Sieci LTE i 5G, do którego studenci będą mogli zapisać się już po części konferencyjnej wydarzenia. Zaplanowano również zwiedzanie laboratorium.

- Otwarcie Lab powered by Nokia  w WSB we Wrocławiu to szansa dla naszych studentów na przygotowanie się do pracy z technologiami przyszłości a także na poznanie firmy Nokia i  obszaru jej działalności. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasi studenci zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie i kompetencje, które ułatwią im zawodowy start i dalszą karierę – mówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu.

Program

Godz. 10:00-12:00 – Wystąpienia
1. Powitanie uczestników spotkania przez władze WSB we Wrocławiu – prof. dr hab. inż. Jacek Mercik Prorektor ds. Nauki i Rozwoju; dr Radosław Kamiński Dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania
2. Nokia – Kreator świata łączności – Bartosz Ciepluch Dyrektor Centrum Technologicznego we Wrocławiu, Nokia
3. Trendy w IT, czyli jak wykorzystać laboratorium do rozwoju kariery lub własnej firmy – Tomasz Sajewski, Biuro Karier WSB we Wrocławiu
4. Nokia Garage – Light on the Magic of Technology – Konrad Fuławka Innovation Officer, Nokia; Anna Gawlak-Skomra EdTech Manager at Nokia Garage
5. Nokia & WSB – Nadajemy na tych samych falach - Kamil Musiał Manager "Lab powered by Nokia", Nokia; Sebastian Sobczyk menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu
6. Technologia 5G – Katalizator nowego wymiaru komunikacji ludzi i rzeczy – Michał Wrzesień Product Manager; Karol Białek Product Manager; Grzegorz Kozioł Product Manager, Nokia 
7. Smart City Wrocław - Miasto laboratorium CityLab Wrocław – Robert Bednarski Dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego; Artur Wawrzyniak Kierownik Projektu Smart City w Biurze Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego
8. Zapisy dla studentów na zwiedzanie laboratorium o godz. 13:00
Godz. 12:15-12:30
– Oficjalne otwarcie Lab powered by Nokia
Godz. 13:00
- Zwiedzanie Lab powered by Nokia

Spotkanie odbędzie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 29-31 w sali 301 w budynku B. Wstęp jest bezpłatny, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy przez formularz online znajdujący się na stronie: https://www.wsb.pl/wroclaw/laboratorium_nokia.

ip

fot. materiały prasowe/Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama