Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Jak wybrać studia podyplomowe we Wrocławiu? Dziesiątki kierunków do wyboru

2018-03-05

Budując ścieżkę kariery, często decydujemy się na udoskonalenie swoich umiejętności pod okiem specjalistów z wybranej branży. Uzyskanie dyplomu licencjackiego otwiera nam nowe możliwości w karierze, poprzez zgłębianie profesjonalnej wiedzy na studiach podyplomowych.

otwarta książka

Głównym zadaniem szkół wyższych jest dostosowanie się do najbardziej pożądanych stanowisk na współczesnym rynku pracy, poprzez przekazywanie niezbędnych kwalifikacji oraz kompetencji swoim studentom. Z początku wybór konkretnego kierunku może sprawiać kłopot, ponieważ studia podyplomowe oferują dziesiątki ciekawych opcji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w ostatnich latach powstało wiele nowych stanowisk pracy, które opierają się na współczesnym marketingu i zarządzaniu, a także na wszelkich aspektach w branży IT oraz farmakologii. Mając na względzie aktualne potrzeby oraz wymagania potencjalnych pracodawców, studia podyplomowe otwierają drzwi do wielu prestiżowych kierunków oraz przygotowują do przyszłościowych zawodów.

Manager, management czy zarządzanie?

Zarówno kierownik jak i menadżer zajmuje się zarządzaniem swoim zespołem pracowników i nadzorowaniem specjalistycznych projektów. Wybór studiów, które mają w nazwie jedno z tych słów oznacza dążenie do poważnego i odpowiedzialnego stanowiska, gdzie osiągnięcie sukcesu będzie zależne od prawidłowego kierowania swoim zespołem. Różnica między managerem, a managementem polega w dużej mierze po prostu na nazewnictwie. Często jednak managerem określa się osobę, która zajmuje się całościowym zarządzeniem. Kierownik zaś zajmuje się nadzorowaniem określonego działu lub projektu.
Decydując się na studia przede wszystkim należy określić swoje mocne strony oraz ustalić predyspozycje do wykonywanego zawodu. Warto pamiętać, że studia podyplomowe mają za zadanie usystematyzować oraz uzupełnić nabytą już wiedzę. Kierownik projektów IT, HR manager, manager sektora publicznego czy nowoczesny marketing i PR to kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych, ambitnych osób. Ponadto, na rynku pracy wciąż wzrasta zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników w zakresie zarządzania zarówno zasobami ludzkimi, jak i projektami.

Studia dla prawdziwych rekinów biznesu


Dalsza chęć kształcenia świadczy o ambicji i rozwoju intelektualnym potencjalnego pracownika, a studia MBA to gwarancja sukcesu w biznesie. Master of Business Administration powstał z myślą o kształceniu przyszłych menedżerów, kierowników, specjalistów oraz innych osób na wszelkich prestiżowych stanowiskach na całym świecie. Zajęcia na tych studiach nastawione są na skuteczną praktykę biznesu, wzbogaconą o analizy, angażujące ćwiczenia oraz wymagające warsztaty. Program przygotowuje uczniów do realiów współczesnego biznesu oraz do odpowiedzialności na wysokich stanowiskach w dużych firmach.


Studia MBA prowadzone są w dwóch językach, polskim lub angielskim, aby przystosować studenta do sprawnego poruszania się w środowisku międzynarodowym. Szkoły podyplomowe przystosowują się do wciąż rosnących oczekiwań młodzieży względem placówek edukacyjnych i w głównej mierze stawiają na praktykę i możliwość zdobycia cennego doświadczenia.

Artykuł powstał dzięki współpracy z www.handlowa.eu

Artykuł Zewnętrzny

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama