Wykłady - Z życia Uczelni

Humanists Talk Business - poznaj szczegóły projektu!

2018-05-14 14:42:31 | Wrocław

W powszechnej świadomości humanistyka i biznes nie wydają się mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Wciąż żywy stereotyp bezrobotnego humanisty z pewnością nie wpływa pozytywnie na wykazanie istnienia takiego związku. A co jeśli w rzeczywistości humaniści świetnie radzą sobie w prowadzeniu własnych firm? Trójka wrocławskich studentów postawiła takie pytanie, a w odpowiedzi na nie zrodził się projekt Humanists Talk Business.
Weź udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu!Z danych zebranych przez członków projektu Humanists Talk Business wynika, że samo słowo "biznes" kojarzy się studentom z nowymi technologiami, wielkimi korporacjami, a także przypadkowym sukcesem lub odziedziczoną fortuną. Tymczasem w samym Wrocławiu nie brakuje przedsiębiorstw założonych i prowadzonych przez absolwentów humanistycznych kierunków. Mimo że branże, w jakich działają ci ludzie, są bardzo różne – w mniejszym lub większym stopniu pokrywają się z profilem ich wykształcenia, bądź też dotyczą zupełnie innej dziedziny – to są oni żywym zaprzeczeniem funkcjonującej powszechnie niepochlebnej opinii o niezaradności humanistów.

Studenci tworzący projekt społeczny Humanists Talk Business postanowili zebrać tych ludzi w jednym miejscu, by opowiedzieli oni innym o swoich doświadczeniach związanych z założeniem własnych firm, o drodze od studenta do prezesa, a także podzielili się radami i zainspirowali studentów humanistycznych kierunków do przemyślenia swojej przyszłej ścieżki kariery. Projekt ma pokazać, że oprócz pracy na etacie, istnieją inne atrakcyjne możliwości rozwoju życia zawodowego i że są one dostępne również dla humanistów. W ramach projektu odbędą się 3 spotkania w Centrum Innowacji Przejście przy ulicy Świdnickiej 19, w ramach których wystąpią właściciele firm z humanistycznym wykształceniem.

We wtorek 22 maja będziemy gościć Michała Kortasa, absolwenta filologii polskiej, współtwórcę dochodowej spółki 4 Partners Logistics, zajmującej się logistyką, spedycją i transportem, a także Małgorzatę Guznar, posiadającą wykształcenie socjologiczne i filozoficzne, terapeutkę dziecięcą oraz współautorkę kart rozwojowych dla dzieci i młodzieży MILOWE.

W czwartek 24 maja o swojej interesującej drodze do własnego biznesu opowie Artur Kowalczyk, z wykształcenia socjolog, który obecnie prowadzi znany serwis tanie-loty.com.pl. Wraz z nim wystąpi Zofia Kortas, filolożka polska, która swoje zamiłowanie do pisania postanowiła obrócić w przynoszącą zarobek działalność.

W poniedziałek 28 maja spotkanie przybierze nieco inną, szkoleniową formę, za sprawą Anny Cieślik, psycholożki z wykształcenia i zamiłowania, która w oparciu o wiedzę ze studiów prowadzi szkolenia biznesowe w ramach stworzonej przez siebie Pracowni Rozwoju. Trzy spotkania odbędą się w godzinach 17:00-19:00.

Wszystkich zainteresowanych autentycznymi historiami wrocławskich biznesmenów z humanistycznym wykształceniem zapraszamy na spotkania do Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim, 22, 24 oraz 28 maja o godzinie 17:00.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: spotkanie, projekt, szkolenia, centrum innowacji
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wykład Andrzeja Dragana
Wykład "Sztuczna inteligencja w prowadzeniu badań naukowych" w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Szkoła Doktorska zapraszają na wykład Profesora Andrzeja Dragana.

Polecamy
Wykład
Wykład "Kanały jonowe jako sensory dotyku i temperatury - Nobel 2021" na UMCS

Zobacz, czego będzie dotyczył wykład prowadzony przez prof. dr hab. Kazimierza Trębacza.

"Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider" - webinar Forum Inżynierów Przyszłości

Mimo przeciwności, czasy pandemii stwarzają szansę na rozwój przedsiębiorczości.

Ostatnio dodane
wykład Andrzeja Dragana
Wykład "Sztuczna inteligencja w prowadzeniu badań naukowych" w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Szkoła Doktorska zapraszają na wykład Profesora Andrzeja Dragana.

Popularne