Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dlaczego warto studiować we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej?

2018-05-24

Jedna z wiodących niepublicznych uczelni wyższych na Dolnym Śląsku rozpoczęła rekrutację na semestr zimowy 2018/2019. Rektor Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej - dr inż. Tomasz Długosz opowiada o zmianach w nadchodzącym roku akademickim.

Rozpoczęła się rekrutacja na semestr zimowy 2018/2019 we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej od lat za główny cel stawia sobie kształcenie studentów oraz przekazanie im specjalistycznej wiedzy dostosowanej do najnowszych potrzeb na rynku pracy.

- Wysoka jakość kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów potwierdzona została pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej - podkreśla dr inż. Tomasz Długosz, Rektor WWSIS.

Uczelnia zatrudnia wysoce wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy przekazują studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Kandydaci na studia mają możliwość wyboru spośród szesnastu specjalności na jednym z trzech kierunków: Informatyki, Bioinformatyki oraz Automatyki i Robotyki.

- Oferujemy studentom 3 kierunki studiów w języku polskim i 1 kierunek studiów w języku angielskim - mówi dr inż. Tomasz Długosz.

Uczelnia współpracuje z wiodącymi firmami, umożliwiając studentom zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez odbycie praktyk i staży nie tylko w kraju, ale również za granicą. W doskonaleniu umiejętności praktycznych pomagają studentom między innymi bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne oraz profesjonalne programy graficzne.

Władze uczelni nieustannie angażują się w rozbudowę i rozwój szkoły poprzez pozyskiwanie pieniędzy z dotacji Unijnych, realizacje projektów i grantów. W tym roku otworzone zostały nowe specjalności: aplikacje biznesowe Java EE oraz programowanie logiczne w sztucznej inteligencji.

- Współfinansowane są one ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu czesne wynoszą tylko 250 zł/m-c na studiach stacjonarnych i 300 zł/m-c na studiach niestacjonarnych - podkreśla dr inż. Tomasz Długosz.

Rekrutacja na semestr zimowy 2018/2019, potrwa do końca września, należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na oficjalnej stronie szkoły: www.horyzont.eu.

ip

fot. Kamila Kędzierska

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama