Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Aplikuj do trzeciej edycji Paderewski Academy!

2017-02-17

Czym jest Paderewski Academy? To:
- Spotkania w gronie 32 studentów z wybitnymi ekspertami, politykami, przedstawicielami sektora publicznego
- Udział w Rotation Dinner
- Możliwość wygrania praktyk w Ministerstwie Finansów
- Konkurs na najlepszy artykuł prasowy publikowany w dzienniku „Rzeczpospolita”

 O co chodzi?
Paderewski Academy to cykl spotkań, warsztatów i debat poświęconych sektorowi publicznemu w Polsce i na świecie. Wydarzenie zaplanowane jest na okres 29 marca – 1 kwietnia oraz 7-8 kwietnia 2017 roku w Szkole Głównej Handlowej. III edycja projektu organizowana jest przez CEMS Club Warszawa  oraz Fundację im. Lesława A. Pagi.

Z kim będę mógł/będę mogła podyskutować?

Tegoroczną edycję uświetnią prof. dr Dariusz Rosati, europosłanka Róża Thun, dr hab. Kazimierz Ujazdowski, Jan Pastwa (były ambasador RP w Czechach oraz dyrektor KSAP), Jacek Bartosiak (ekspert ds. geopolityki i strategii), Tomasz Krawczyk,  czy Marek Matraszek (założyciel CEC Government Relations) oraz wielu innych.

Jakie umiejętności wykształcę podczas Paderewski Academy?

Osoby rozważające karierę w dyplomacji mogą rozwinąć skrzydła podczas debat moderowanych przez ekspertów- trenerów Fundacji Polska Debatuje, organizującej turniej debat parlamentarnych, jak i dzięki dyskusjom z innymi uczestnikami, dającym okazję do skonfrontowania światopoglądów.

Jakie czekają mnie możliwości?

Każdy z uczestników Paderewski Academy będzie miał możliwość uczestnictwa w Rotation Dinner – eleganckiej kolacji zapewniającej możliwość bezpośredniej rozmowy o polityce i sytuacji gospodarczej z wybitnymi gośćmi. Dla najlepszych uczestników przewidziany został także staż w Ministerstwie Finansów.
Uczestnicy PA wezmą również udział w Kongresie Edukacji Finansowej 2017 Fundacji im. Lesława A. Pragi. W zeszłym roku w ramach współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”, odbył się natomiast konkurs na artykuł, którego zwycięska praca doczekała się publikacji na łamach dziennika.

Jak zaaplikować?

Rekrutacja, do której gorąco zachęcamy, rusza już 27 lutego, a pierwszym jej etapem jest wysłanie CV oraz eseju, którego temat zostanie wkrótce ogłoszony na stronie www.paderewskiacademy.pl.

 

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama