Wiadomości - Z życia Uczelni

14. edycja "Erasmus in good condition" już za nami!

2018-10-04 09:46:08 | Wrocław

Już po raz 14. pod hasłem "Erasmus in good condition" wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego zorganizowała wydarzenie z myślą o studentach, którzy przyjeżdżają studiować do Polski. Uczelnia gwarantuje grupie dzień pełen atrakcji, który ma na celu poznanie Wrocławia wraz z jego historią, mieszkańcami, ciekawymi miejscami.

Kolejna edycja Erasmus in good condition odbyła się 31 września 2018 roku.Tegoroczna reprezentacja "Erasmus in good condition" składała się z 25 studentów, pochodzących z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Macedonii, Czech i Francji. W piątek 28 września, równo o godzinie 9:40 na kampusie wrocławskiej AWF, uczestnicy wyruszyli na podbój miasta!

Jeśli poznawać Wrocław, to zabytkowym "Strachotkiem"

Studenci swoją przygodę z miastem rozpoczęli od wycieczki zabytkowym tramwajem "Strachotek". Podróż po najważniejszych dzielnicach Wrocławia była najlepszym sposobem na zapoznanie uczestników z topografią Wrocławia. W trakcie wycieczki grupie towarzyszył przewodnik Szymon Maraszewski, który pomógł uczestnikom w odkrywaniu stolicy Dolnego Śląska. Jednym z ważniejszych punktów na trasie podróży było zwiedzenie terenu Hali Stulecia. Obiekt światowego dziedzictwa UNESCO zrobił duże wrażenie na grupie studentów. Po udanej wycieczce, która zakończyła się przy Operze Wrocławskiej, uczestnicy wydarzenia udali się do rynku, gdzie czekały na nich pozostałe atrakcje. Pierwszym przystankiem była lodziarnia Kulka przy ul. Świętego Antoniego.

Wycieczka do escape room i tajemnice wrocławskiego rynku

Podróż tramwajem była przedbiegiem do głównej atrakcji wydarzenia, czyli wejścia w świat zagadek popularnych we Wrocławiu escape roomów. Kiedy pierwsza część grupy mierzyła się z zagadkami przygotowanymi dla nich w Exit Roomie, pozostali uczestnicy czekali na swoją kolej. Razem z przewodnikiem udali się na zwiedzanie wrocławskiego rynku. Szczególnie zainteresowała ich historia Ratusza, Kościoła św. Elżbiety i Starego Więzienia przy skrzyżowaniu ulic Nożowniczej i Więziennej.

Studentów wszystkich krajów łączy wspólny obiad

Swój finał wydarzenie miało w Iggy Pizza. Na koniec wspólnego dnia organizatorzy wręczyli nagrody, którymi były zaproszenia do znanych wrocławskich lokali, m.in. do Chimney Cake Bakery, wegańskiej restauracji Sorrir, Polish Lody, food trucka serwującego rurki z kremem, Jump World, Graciarni, Pizzerii Ogień, Wrocławskiej Piernikarni oraz do Kolejkowa.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Akademia Wychowania Fizycznego, atrakcje, poznawanie Wrocławia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opus 9 dla UMCS
9 mln zł dla naukwców z UMCS w ramach konkursu OPUS 9

Badacze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali docenieni przez Narodowe Centrum Nauki.

UMCS: spotkanie z Hirkiem Wroną
Spotkanie z Hirkiem Wroną w ramach #meetup_UMCSxSantander 2020

Gość odpowie na pytanie "dlaczego nie zostałem dziennikarzem muzycznym?".

UMCS osocze SARS-CoV-2 przeciwciała
COVID-19: Pracownicy UMCS dołączają do akcji pozyskiwania osocza ozdrowieńców

Apel do osób, które przeszły chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

Polecamy
Czy studia ekonomiczne są trudne?
Czy studia ekonomiczne są trudne?

Jest to ścieżka kształcenia, którą obiera wielu kandydatów marzących o karierze w krajowych lub zagranicznych firmach.

Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy 2020

Zbliża się w pełni wirtualna, XI edycja wydarzenia.

Polecamy
Ostatnio dodane
Opus 9 dla UMCS
9 mln zł dla naukwców z UMCS w ramach konkursu OPUS 9

Badacze z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zostali docenieni przez Narodowe Centrum Nauki.

UMCS: spotkanie z Hirkiem Wroną
Spotkanie z Hirkiem Wroną w ramach #meetup_UMCSxSantander 2020

Gość odpowie na pytanie "dlaczego nie zostałem dziennikarzem muzycznym?".

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.