Zwycięski sparing ASCO Śląska

2008-09-11

Koszykarze ASCO Śląska Wrocław po emocjonującym pojedynku pokonali zespół Victorii Górnika Wałbrzych 85:79. - Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników. Dziś pokazali, że mają charakter i serce do gry - mówił po meczu trener Rimas Kurtinaitis.

Początku pierwszego spotkania kontrolnego koszykarze Śląska z pewnością nie zaliczą do udanych. Podopieczni trenera Kurtinaitisa przegrywali już 0:9, a gospodarze wyraźnie dominowali na parkiecie. W ciągu pierwszej połowy meczu prowadzenie wałbrzyszan sięgało nawet 19 punktów.

Po przerwie Śląsk rozpoczął jednak odrabianie strat. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 56:50 i wiadomo już było, że emocji w ostatniej odsłonie spotkania nie zabraknie.

Na dwie i pół minuty przed końcem meczu dwa punkty dla wrocławian zdobył Amerykanin Tony Weeden. Zespół Rimasa Kurtinaitisa po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu rozpoczęła się walka „punkt za punkt".  Gdy kolejne dwa „oczka" dołożył Marcin Stefański, na tablicy wyświetlił się wynik 70:70. Koszykarze Górnika nie zdołali już pokonać szczelnej obrony Śląska. O losach spotkania zdecydować musiała dogrywka. Po czterdziestu pięciu minutach walki wrocławianie wygrali w Wałbrzychu 85:79.

Z zespole ASCO Śląska nieźle wypadł testowany Amerykanin, Dante Stiggers, który zdobył 13 punktów. Drugi nowy gracz z USA, Tony Weeden, zapisał na swoim koncie 7 "oczek". Do zespołu wrócili też nowi - starzy gracze Śląska. Robert Skibniewski zagra we Wrocławiu po dwuletniej przerwie, a Marcin Stefański skończył roczną karę za stosowanie dopingu.

W czwartek ASCO Śląsk zagra kolejny sparing. Rywalem wrocławian będzie rosyjski drugoligowiec, Temp-Sumz Rewda. Spotkanie będzie zamknięte dla kibiców.

Victoria Górnik Wałbrzych - ASCO Śląsk Wrocław 79:85 (25:13, 18:16, 13:21, 14:20, dog. 9:15)

Victoria Górnik: Raczyński 16, Argrett 15, Carr 10, Ercegović 10, Waczyński 7, Zabłocki 6, Józefowicz 5, Bierwagen 4, Pieloch 2, Barro 2, Steven 2.

ASCO Śląsk Wrocław: Stević 17, Mróz 15, Stiggers 13, Chanas 12, Stefański 10, Weeden 7, Skibniewski 4, Mielczarek 4, Diduszko 3.