Znów się Gwardii nie udało...

2008-12-15

Nie było niespodzianki w meczu PlusLigi Kobiet pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a IMPEL Gwardią Wrocław. Gospodynie wygrały pewnie 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14).

Pierwszego i ostatniego seta przyjezdne oddały bardzo gładko. Świetne gra Magdaleny Śliwy, która mądrze rozdzielała piłi, sprawiła iż gwardzistki nie potrafił poradzić sobie z obroną mocnych ataków rywalek. W szeregach gospodyń świetnie funkcjonowała również zagrywka, co przełożyło się na dodatkowe cenne punkty.

Tylko w dwóch środkowych setach IMPEL Gwardia walczyla jak równy z równym/ Drugiego nawet udało się podopiecznym Rafała Błaszczyka wygrać. Na szczególnie wyróżnienie zasłużyły dwie zawodniczki: Katarzyna Mroczkowska i Aleksandra Krzos. Ta pierwsza kończyła prawie wszystkie ataki, po raz kolejny udowadniając, że prezentuje wyższą od koleżanek klasę.

Młoda Krzos była objawieniem tego spotkania i trochę szkoda, że trener nie dał jej więcej szans. Gdy już pojawiała się, Gwardia szybko nadrabiała straty. Znakomite zagrywki a'la Paweł Zagumny i wspaniałe obrony sytuacyjne sprawiły, iż momentami wrocławianki poważnie dąbrowiankom zagrażały. Niestety, bez końcowego sukcesu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Gwardia Wrocław 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)