Złotka górą!!!

2005-11-15

Polskie siatkarki od zwycięstwa nad Japonkami 3-2,  rozpoczęły turniej o Puchar Wielkich Mistrzyń jaki dziś rozpoczął się w Tokio.

To był niezwykle emocjonujący mecz. Mistrzynie Europy zafundowały nam emocje do samego końca, rozstrzygając losy spotkania na swoją korzyść dopiero w tie breaku. Pierwszego seta „Złotka” wygrały do 19, później było już coraz gorzej bowiem Japonki wygrały kolejne dwa sety- kolejno do 18 i do 16. Kiedy wydawało się że to właśnie siatkarki z kraju Kwitnącej Wiśni będą górą w tym meczu role się odwróciły  i to Polki wygrały czwartego seta zaledwie dwoma oczkami do 24 i w tie breaku do 12 .
Polki bardzo dobrze zaprezentowały się w swoim pierwszym spotkaniu. Kto wie czy nie miały najtrudniejszego zadania bowiem grały z gospodyniami na ich trudnym terenie. Najtrudniejszy pierwszy krok został zrobiony, miejmy nadzieję że teraz będzie już tylko z tzw. „ górki”.

Kolejne spotkanie Polki zagrają z Brazylijkami.

Polska - Japonia 3:2 (25:19, 18:25, 16:25, 26:24, 15:12)
Polska: Bełcik, Glinka, Mróz, Skowrońska, Rosner, Świeniewicz, Zenik (l) oraz Śliwa, Mirek, Pycia, Bamber
Japonia: Takeshita, Sugayama, Sugiyama, Otomo, Oyama, Kimura, Sakurai (l) oraz Onuma, Tabashi, Horai.
Widzów 10 tys.

W pozostałych spotkaniach Brazylia pokonała Chiny 3:2, a USA - Koreę Południową 3:0.