Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zdobyli Mistrzostwo - powalczą o World Games

2013-09-18

Wrocławscy Baseballiści z KSB w miniony weekend wygrali kolejne cztery mecze, zapewniając sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej oraz złote medale w  pierwszej polskiej lidze. W piątek trzynastego Polski Związek Baseballu i Softballu złożył we Wrocławiu aplikację do programu The World Games 2017.

Zawodnicy KSB w sobotę w Centrum Małej Ligi w Kutnie zmierzyli się z Feniksami Warszawa oraz w niedzielę z Yankees Działdowo. Lider  ze stolicy Dolnego Śląska przypieczętował swoją doskonałą dyspozycję z całego sezonu notując już czternaście zwycięstw, nie przegrywając ani razu. - Na zakończenie rozgrywek mamy jeszcze dwa pojedynki z MKS-em Jastrzębie, które niczego już w tabeli nie zmienią. Chcemy jednak osiągnąć tak zwany „perfect season” i nie oddać rywalom żadnego zwycięstwa – opowiada Piotr Duszeńko z KSB. Dla Wrocławian intensywny weekend w Kutnie z pewnością jest ważnym sprawdzianem przed udziałem w Pucharze Polski już w najbliższą sobotę również w Kutnie, gdzie na boisku KSB spotka się wyłącznie z drużynami z Ekstraligi. - Pokonaliśmy zdecydowanie rywali w lidze ale straciliśmy przez kontuzję kluczowego zawodnika – Jakuba Garbacza, na Puchar pojedziemy w zmienionym składzie, choć poziom baseballu będzie zupełnie inny, chcemy sprawić niespodziankę – dodaje Marcin Musiałek - Trener KSB.

Dla wrocławskiego baseballu ostatnie dni wydają się bardzo udane, również za sprawą aplikacji, którą polski związek złożył w Biurze Sportu Urzędu Miejskiego, licząc na udział baseballu w wąskim gronie dyscyplin na zaproszenie podczas olimpiady sportów nie olimpijskich – The World Games 2017 we Wrocławiu. - Baseball  nieznacznie przegrał i nie dostał się do programu Igrzysk Olimpijskich, MKOL postawił na zapasy, my zatem możemy starać się o World Games,  byłoby to niezwykle ważne wydarzenie  dla polskiego baseballu pod kątem całego rozwoju w najbliższych latach, my we Wrocławiu włączymy się w promocję idei i pozytywną kampanię na rzecz wyboru baseballu – opowiada Duszeńko.
 
Świeżo upieczony Mistrz Pierwszej Polskiej Ligi wraz z początkiem roku szkolnego prowadzi także nabór do sekcji młodzieżowych w kategoriach wiekowych: minibaseball (6-9lat), młodzik (10-12lat), kadet(13-15lat) i junior(16-18 lat.). Klub zapewnia wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz kompletny sprzęt do baseballu. Warto przypomnieć, iż kadeci KSB w lipcu bieżącego roku zostali Wicemistrzami Polski. Kontakt oraz szczegółowe informację dla rodziców zapisy@akademia-baseball.pl

ip

Fot. Piotr Duszeńko

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama