Wysokie zwycięstwo w Łowiczu. WKK liderem!

2010-10-29

Za nami mecz siódmej kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn. Niespodzianki nie było. WKK Wrocław pokonało na wyjeździe Księżak Łowicz 105:79 i objęło prowadzenie w tabeli grupy B.

Wśród gości jak zwykle wyróżnił się Adam Wójcik. Oława zdobył 25 punktów (3/3 za trzy), 4 zbiórki i 3 przechwyty. Świetny mecz rozegrał również drugi podkoszowy Piotr Niedźwiedzki, który w jedyne 12 minut zdobył aż 19 punktów (3/3 zza linii 6,75). Niestety nie dotrwał do końca meczu, ponieważ doznał urazu stawu skokowego. Jak na razie nie wiadomo na ile poważny jest ten uraz i kiedy ponownie zobaczymy go na parkiecie. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe gdyby grał reprezentant Polski Jakub Koelner. Nie wystąpił w meczu z powodu kontuzji nadgarstka, której nabawił się upadając na parkiet w spotkaniu z KK A- Bild Bytom. W zespole nowego lidera grupy B wyróżnił się również Marek Kondraciuk (18 punktów i  7 zbiórek) i Jan Grzeliński (7 punktów i 6 asyst), który z powodu nieobecności Koelnera grał całe 40 minut.

Początek nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa gości. Po pierwszej połowie jedynie jednym punktem prowadził zespół trenera Marka Olesiewicza ( 51:50 ). Druga część meczu to zdecydowana przewaga Wrocławian, którzy zdecydowanie lepiej zaczęli grać w obronie utrzymując tym samym dobra grę w ataku. Efekt lepszej defensywy szybko przełożył się na wynik. Goście trzecią i czwartą kwartę wygrali różnicą aż 25 punktów. To kolejne zwycięstwo WKK Wrocław. Gra drużyny Wójcika w ostatnich spotkaniach wygląda naprawdę dobrze, jeżeli tylko utrzymają taką wysoką formę to zakładany cel, czyli awans do pierwszej ligi powinien być zrealizowany w tym sezonie.

Księżak Łowicz- WKK Wrocław 79:105 (22:28, 28:23, 15:24, 14:30)

Księżak Łowicz: T. Nogalski 21(5), B. Włuczyński 17(3), A. Rajkowski 10, M. Snochowski 10, R. Ziółkowski 9, R. Kucharek 8, K. Drelich 4,

WKK Wrocław: A. Wójcik 25(3), P. Niedźwiedzki 19(3), M. Kondraciuk 18, P. Bawolski 11(1), G. Kaczmarek 11, J. Bartkowiak 10, J. Grzeliński 7(1), N. Zuber 4.