Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrocławscy liderzy

2010-05-24

W meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zespół Devils Wrocław wysoko pokonał ekipę Zagłębie Steelers Interpromex 58:13 i ponownie objął prowadzenie w tabeli wyprzedzając inną drużynę z Wrocławia - The Crew.

Tak jak w swoich poprzednich meczach Diabły nie miały żadnej litości dla przeciwników. Spotkanie w Będzinie miało w pierwszej połowie jednostronny przebieg. Na szczególną uwagę zasługiwała wysoka skuteczność ofensywy Devils, która niemal wszystkie serie swoich zagrań w tym czasie wykańczała przyłożeniem. W ataku wyróżniali się dobrze dysponowani tego dnia Dawid Tarczyński, Daniel Delahoussaye oraz Krzysztof Wydrowski.

Niewiele do powiedzenia mieli gospodarze spotkania - Steelers. Zagłębiacy w obronie nie mogli znaleźć recepty na bezbłędne ataki gości zaś sami w ofensywie nie byli w stanie stworzyć zagrożenia dla pola punktowego wrocławian. Jedynym plusem było kilka akcji podaniowych, gdzie skutecznym chwytem piłki wykazywali się Damian Kołpak i Rafał Datka. Rozgrywający Hutników - Michał Krzelowski miał jednak spore problemy z dokładnym rozdzielaniem podań, które kilka razy padały łupem przeciwników.

W drugiej połowie walka była bardziej wyrównana. Steelers zdołali zdobyć dwa przyłożenia i wyhamować rozpęd ofensywy Devils, w której coraz śmielej poczynał sobie Wydrowski. Jednakże Zagłębiacy wciąż mieli spore trudności w obronie, gdzie szwankowali zwłaszcza gracze na pozycjach defensive back. Mimo tego Hutnicy pokazali, że mogą nawiązać równą walkę z liderem tabeli. Wrocławianie w ostatniej kwarcie nieznacznie zwiększyli swoje prowadzenie i zanotowali czwarte kolejne zwycięstwo z rzędu.

- Niestety w naszej ekipie dzieje się coś złego. Po raz kolejny przegrywamy w pierwszej połowie. Mamy trudności, aby wejść we właściwy rytm wraz z rozpoczynającym gwizdkiem. Po przerwie pokazaliśmy, że potrafimy grać w futbol i możemy robić to dobrze. Drugą połowę przegraliśmy 13:20 i warto wspomnieć, że jedno przyłożenie nam cofnięto ze względu na przewinienie. Kluczową kwestią jest dla nas teraz rozpoczynanie spotkań od dobrej gry, a nie próby odrabiania strat w trzeciej i czwartej kwarcie - wyjaśnił Szymon Widera, manager Steelers.

Jesteśmy zmartwieni... Oczywiście nie z powodu wygranej, ale za sprawą kontuzji kolana naszego kapitana defensywy - Michała Rutkowskiego oraz wpuszczonych dwóch przyłożeń. Pierwsza połowa była dla nas bardzo udana. Słabiej natomiast było po przerwie, kiedy obrona nie zatrzymała dwóch akcji przeciwników. Nasz atak zagrał dobrze i wykonał założenia w pełni. Z niecierpliwością czekamy na nasz następny mecz, który zagramy z Seahawks - Seweryn Plotan, wiceprezes Devils.

W kolejnym spotkaniu Devils podejmą u siebie ekipę Pomorze Seahawks 29 maja zaś dzień później Steelers pojadą zmierzyć się z Warsaw Eagles.

Zagłębie Steelers Interpromex - Devils Wrocław 13:58 (0:14, 0:22, 6:8, 7:14)

I kwarta
0:7 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)
0:14 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
0:21 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)
0:23 2 punkty w obronie za powalenie zawodnika Steelers w jego polu punktowym przez Szymona Adamczyka
0:30 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 39-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)
0:36 przyłożenie Daniela Delahoussaye`a po 5-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego

III kwarta
6:36 przyłożenie Rafała Datki po 4-jardowej akcji po podaniu Michała Krzelowskiego
6:44 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 23-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 2 punkty Krzysztof Wis po 5-jardowej akcji biegowej)

IV kwarta
6:51 przyłożenie Daniela Delahoussaye`a po 43-jardowej akcji po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Krzysztof Wis)
13:51 przyłożenie Mariusza Ozimka po 15 jardowej akcji powrotnej po puncie Devils (podwyższenie za 1 punkt Marcel Kramarczyk)
13:58 przyłożenie Dawida Tarczyńskiego po 16-jardowej akcji po podaniu Wydrowskiego (podwyższenie za 1 punkt Wis)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama