Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrocławianie zakończyli sezon z Mistrzostwem Ligi

2013-10-01

W ostatnią niedzielę oficjalnie zakończył się sezon dla Klubu Sportowego Baseball Wrocław, popularne KSB zalicza rok 2013 jako niezwykle udany, obfitujący w sukcesy także międzynarodowe.

Dominacja to odpowiednie słowo by scharakteryzować rozgrywki pierwszej polskiej ligi z udziałem wrocławskiego zespołu. Zawodnicy KSB wygrali piętnaście spotkań, ulegając jeden raz w ostatnim meczu z Jastrzębiem. - W niedzielę puchar otrzymaliśmy w przerwie pomiędzy meczami, trochę nas to rozluźniło, postanowiliśmy mocno zmienić skład, zawodnicy debiutowali na pozycjach na których do tej pory nie grali, nie udało się rozegrać perfekcyjnego sezonu bez porażki ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z wszystkich dokonań i rozwoju Klubu – opowiada Marcin Musiałek, grający Trener KSB. Mistrzostwo Pierwszej Ligi wiąże się z bezpośrednim awansem do Ekstraligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej. Wrocławianie w czerwcu wygrali także międzynarodowy turniej w Pradze a Kadeci w swej kategorii wiekowej zdobyli Wicemistrzostwo Polski.

W pierwszym pojedynku dnia Wrocławianie wygrali 16:3, gdzie kluczowa okazała się druga zmiana, w której KSB zdobyło aż 10 punktów. W drugim meczu MKS Jastrzębie pokonało gości z Dolnego Śląska 14:4. Oba mecze zakończyły się już po szóstej zmianie, dzieje się tak jeżeli jeden z zespołów osiąga właśnie w tej zmianie 10 obiegów przewagi. - Dla nas w każdym meczu niezwykle istotne jest zdobywanie doświadczenia przez młodych zawodników, w tym sezonie nie było spotkania by któryś z juniorów nie stawał się kluczowym graczem zespołu, praca z młodzieżą jest naszym priorytetem w Klubie, daje nam to możliwość tworzenia strategii rozwoju na wiele lat – opowiada Łukasz Tur z KSB. Baseball to gra statystyk, tam praktycznie wszystko można policzyć, najlepszym przykładem jest film z Bradem Pittem „Moneyball”, także Wrocławianie skrupulatnie prowadzą zapisy boiskowych osiągnięć, zarówno w obronie jak i w ataku wielu zawodników poprawiło swoje rekordy, także wielu z nich osiągnęło sto występów w barwach KSB. W sumie w składzie na 2013 rok pojawiło się aż dwudziestu sześciu baseballistów co na tle polskiej konkurencji jest niezwykle szerokim składem. Jak zapowiadają zawodnicy rekrutacja wciąż trwa do zespołu seniorów ale przede wszystkim do grup młodzieżowych.

- Dla nas sezon nigdy się nie kończy, nie robimy zbyt długiej przerwy od trenowania, chcemy niebawem wejść już na hale sportowe. Zawodnicy równocześnie zajmują się organizacją klubu, mamy praktycznie codziennie coś do zrobienia dla KSB. Poszukujemy już także wzmocnień na kolejny rok, mamy możliwość zakontraktowania trenera i zawodnika z „europejskim” paszportem. Szczególnie ważną akcją jest dla nas włączenie baseballu do programu The World Games 2017, nasza dyscyplina otrzymała możliwość złożenia aplikacji, chcemy pomóc w promocji baseballu jak i samej idei Igrzysk – podsumowuje Piotr Duszeńko z KSB Wrocław.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama