Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wielki miedzynarodowy turniej pilkarski rusza we Wroclawiu

2017-07-04

7 lipca 2017 w stolicy Dolnego Śląska zabrzmi pierwszy gwizdek Wrocław Trophy - międzynarodowego turnieju dla dzieci i młodzieży. To trzecie największe tego typu zawody w Europie. W tym roku weźmie w nich udział 3 tysiące piłkarzy z 20 krajów. Wstęp wolny.

Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring - fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych piłkarzy w Europie. - To prawdziwe święto futbolu. Nie ma drugiego turnieju w naszym kraju, w którym bierze udział tak wiele drużyn i sportowców z Polski i zagranicy. To także trzecie największe tego typu zawody na naszym kontynencie - podkreśla Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy.

Tegoroczna edycja pozwoli porównać poziom umiejętności młodych zawodników z 20 krajów. To rekord w historii Wrocław Trophy. Niemcy będą reprezentowane m.in. przez młodzieżowe drużyny z Berlina czy Perleberg. Z Francji przyjadą sportowcy z Suresnes czy Dietwiller. W szwedzkich barwach zagra młodzież ze Sztokholmu. Rosję będzie reprezentować drużyna z Kaliningradu, Ukrainę z Charkowa, a Stany Zjednoczone ze stanu New Jersey (pierwszy kraj w historii turnieju spoza Europy). Dużą część stanowią polskie drużyny, między innymi Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław, Football Academy Szczecin, Chrobry Głogów czy BKS Hetman z Białegostoku.

Wysoki poziom polskiej młodzieży

Okazuje się, że polska młodzież reprezentuje bardzo wysoki poziom. W zeszłorocznym turnieju - podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach - byliśmy zdecydowanymi faworytami. W 2016 roku nasze drużyny zdobyły w sumie 19 medali - pięć złotych, sześć srebrnych i osiem brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęli Słowacy - dwa złota i po jednym srebrze i brązie. Ostatnia pozycja na podium przypadła Czechom. Nasi południowi sąsiedzi zdobyli jeden złoty medal i dwa srebrne. Kolejne miejsca zajęły: Bośnia i Hercegowina ex aequo z Albanią (po jednym złotym medalu), Irlandia Północna (jeden srebrny medal) i Anglia (jeden brązowy medal).

Młodzi sportowcy rywalizować będą ze sobą w dziewięciu kategoriach wiekowych – od U-8 do U-19. Zawody mają charakter oficjalnych rozgrywek, prowadzonych zgodnie z wytycznymi FIFA. Odbędą się w dwóch lokalizacjach – na obiektach Stadionu Olimpijskiego (17 boisk piłkarskich) oraz na „Oławce” na Niskich Łąkach (2 boiska). Roczniki U-15 wzwyż zagrają na pełnowymiarowych boiskach (105 metrów długości i 68 metrów szerokości). Jedno spotkanie starszych zawodników (powyżej U-12) potrwa 40 minut (2 x 20 minut). Młodsi zagrają 10 minut krócej (2 x 15 minut).

Szansa zaistnienia, pojawią się skauci z europejskich klubów

Ambasadorem tegorocznej edycji Wrocław Trophy został Tadeusz Pawłowski - legenda wrocławskiego futbolu, były reprezentant Polski, a także piłkarz i trener Śląska Wrocław. - Z podziwem patrzę, jak turniej Wrocław Trophy rewelacyjnie się rozwinął. To fantastyczna promocja piłki nożnej wśród dzieci. Myślę, że jest również bardzo dobrym początkiem piłkarskiej przygody i dużą szansą na pokazanie swoich umiejętności - mówi Tadeusz Pawłowski.

Z tym zdaniem zgadza się Krzysztof Kopertyński, który dodaje, że turniej jest szansą na zaistnienie: - Na Wrocław Trophy często pojawiają się „skauci” z dużych europejskich klubów. Dlatego to okazja na pokazanie swoich umiejętności, zaistnienie oraz zawodową karierę piłkarską - dodaje.

Mecze odbywać się będą od piątku do niedzieli (7-9 lipca) w godz. 9:00-19:00. Wydarzenie rozpocznie piątkowa Ceremonia Powitalna z licznymi atrakcjami dla kibiców (wrocławski Plac Solny, godz. 20:00). Spotkania finałowe zaplanowano na niedzielę (rozpoczną się o godz. 13:00). Podczas uroczystych ceremonii pod hasłem UEFA Respect każdy uczestnik zostanie uhonorowany medalem. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów, czyli firmy Uhlsport, Sonda Sports oraz Black Point. Mecze i atrakcje są bezpłatne dla widzów.

Turniej z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. Na przestrzeni lat wzięło w nim udział ponad 600 drużyn z 22 różnych krajów. Wydarzenie organizowane jest przez MKS Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Klub otrzymuje wsparcie od Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław Trophy 2017

•   7 lipca, godz. 20:00 - Ceremonia Powitalna (Wrocław, Plac Solny)
•   7-9 lipca, godz. 9:00-19:00 - Mecze - Kompleks Stadionu Olimpijskiego
i Kompleks Stadionu „Oławka”
•   8 lipca, godz. 13:00-16:00 - Bitwa Bramkarska - Kompleks Stadionu Olimpijskiego
•   9 lipca, godz. 11:00-17:00 - Rodzinna Strefa Kibica - Kompleks Stadionu Olimpijskiego

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama