Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wiele do udowodnienia

2009-09-04

 W najbliższą niedzielę, 6 września na Stadionie Oławka we Wrocławiu przy ulicy Niskie Łąki 8, drużyna The Crew Wrocław podejmie Pomorze Seahawks. Mecz w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I będzie pierwszym dla obu drużyn po przerwie wakacyjnej. Początek spotkania o godzinie 14.30.

Miejsca obu drużyn w tabeli PLFA II każą podejrzewać, że może to być to starcie Dawida z Goliatem. The Crew dzięki pięciu do tej pory wygranym spotkaniom bez żadnej porażki, prowadzi z kompletem punktów i jako jedyna drużyna w lidze zapewnili już sobie udział w półfinale. Seahawks, zeszłorocznemu finaliście rozgrywek, bliżej natomiast do strefy barażowej niż półfinałowej. Po dobrym starcie sezonu, Jastrzębie zaliczyły w sumie sześć (!) porażek z rzędu, wliczając trzy w rozgrywkach europejskich.

Niedzielny pojedynek jednostronnym być nie musi. The Crew Wrocław opuściło w ostatnich miesiącach czterech Amerykanów, mających niemały wkład we wcześniejsze ligowe triumfy mistrza z 2007 roku. Jak komentuje, dyrektor ds. marketingu wrocławskiej drużyny, Jakub Głogowski - Wbrew pozorom znajdujemy się jako drużyna w bardzo dobrym stanie tak sportowo jak i mentalnie. Nauka wyciągnięta od amerykańskich zawodników na pewno zaprocentuje. W każdym sezonie The Crew udowadniało, że należy do czołówki polskich drużyn i tym razem będzie tak samo. Cel na ten sezon się nie zmienił a na boisku zobaczymy tych samych zawodników, których widzieliśmy w pierwszej części sezonu. Z pewnością zawodnicy z Wrocławia w meczu z Seahawks będą chcieli udowodnić tak samym sobie jak i innym, że nawet bez importowanych graczy są groźni.

Do dwóch ostatnich meczów sezonu zasadniczego Jastrzębie podchodzą bardzo poważnie. Wprawdzie są bardzo bliskie wątpliwej przyjemności walki o utrzymanie w ekstraklasie, jednak mają też teoretyczną szansę na grę w play-off o najwyższe cele. Z tego to właśnie powodu szkoleniowiec trójmiejskiej drużyny dał swoim podopiecznym tylko dwa tygodnie wakacji, po czym zawodnicy powrócili do normalnego rytmu szkoleniowego.

Jak sam określa to trener Jastrzębi, Maciej Cetnerowski - Uważam, że nie ma najmniejszego sensu patrzeć na przeszłość i mówić sobie "co by było gdyby". Wierzę, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę i z The Crew Wrocław i z AZS Silesia Miners. Pamiętajmy, że The Crew ma do udowodnienia, że potrafi dobrze grać bez amerykańskiego wsparcia - my że możemy grać i wygrywać z najlepszymi.

Dużym utrudnieniem dla Pomorzan w realizacji tych założeń będą uciążliwe braki kadrowe. Gwiazda Seahawks running back Sebastian Krzysztofek wraca do treningów po poważnej kontuzji jakiej doznał pierwszej części sezonu, w starciu z Husarią Szczecin. Najnowsze nabytki rekrutacyjne Seahawks nie są jeszcze przygotowane do gry w meczach ligowych.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama