Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

W niedzielę Mecz Nadziei

2011-02-04

Wielkie święto czeka już wkrótce wszystkich fanów sportu i ludzi o wielkich sercach. W niedzielę, 6 lutego o godz. 15.00 we wrocławskiej Hali Orbita rozpocznie się Mecz Nadziei.

W Meczu Nadziei zagrają siatkarki Impel Gwardii Wrocław, które na co dzień występują w PlusLidze Kobiet. Po drugiej stronie siatki stanie niezwykła drużyna, która, gdyby nie cel charytatywny wydarzenia, nigdy by się spotkała. Zagrają w niej byli koszykarze Śląska Wrocław, Maciej Zieliński i Dominik Tomczyk, których z trybun wspierał będzie Adam Wójcik. W drużynie VIP zagrają także piłkarze Śląska, m.in. Przemysław Kazimierczak, prezesi wrocławskich firm oraz instytucji. W roli trenerów wystąpią dwie wielkie indywidualności związane z siatkówką: Stanisław Gościniak, który jako zawodnik, a potem trener wielokrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie. W parze trenerskiej towarzyszyć mu będzie Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji, a aktualnie ekspert siatkarski TV Polsat. Tego dnia w niecodziennej roli wystąpi także Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, który na meczu będzie sędzią.

Cały dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na budowę Kliniki Przylądka Nadziei. Na wrocławian, którzy przyjdą do Hali Orbita w niedzielne popołudnie, czekać będą nie tylko sportowe niespodzianki. Koncerty muzyczne, pokazy taneczne, występ szczudlarzy, konkursy, liczne nagrody to atrakcje towarzyszące charytatywnemu meczowi. Jednocześnie dzięki temu wydarzeniu każdy będzie mógł aktywnie wesprzeć budowę Przylądka Nadziei poprzez zakup cegiełek (od 10 do 100 zł). Organizatorom zależy także, aby w czasie imprezy powstał jak najdłuższy Łańcuch Nadziei. Kupując jedno ogniwo Łańcucha za symboliczną złotówkę, wspólnie staniemy się budowniczymi wielkiej idei.

Na widowni swoją obecność potwierdzili politycy, przedstawiciele wrocławskiego biznesu, artyści, aktorzy,
a także przedstawiciele mediów. Organizatorem meczu jest Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Impel Gwardia Wrocław.

Początek godz. 15.00, a w programie:

 1. Mecz pomiędzy siatkarkami Impel Gwardia Wrocław i Grupą Wrocław VIP
 2. Kwesta wspierająca budowę Kliniki Przylądek Nadziei
 3. Budowanie Łańcucha Nadziei
 4. Koncert zespołów muzycznych
 5. Pokazy taneczne
 6. Konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych

ip

Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama