Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

UDANY POWRÓT HAMPELA

2005-10-16

UDANY POWRÓT HAMPELA

Szwed Tony Rickardsson wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze w Cardiff, był to już jego trzeci triumf w tegorocznych zmaganiach o tytuł indywidualnego mistrza świata. Wcześniej zwyciężył we Wrocławiu i Krsko. Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy: Jarosław Hampel był drugi,  Tomasz Gollob – siódmy, a Tomek Chrzanowski dziesiąty.

Zawody na „Millenium Stadion” w Cardiff zgromadziły ok. 40 tysięcy kibiców, zgodnie z przewidywaniami sztuczna nawierzchnia przysporzyła zawodnikom sporo kłopotów, było wiele upadków. Znakomicie powrócił na tor po kontuzji kciuka Jarosław Hampel. Polak w rundzie zasadniczej zgromadził 12 punktów, takim samym dorobkiem punktowym pochwalić mogli się także Rickardsson i A. Jonsson. Dobrze spisywali się także pozostali Polacy; Gollob zdobywając 8 punktów zapewnił sobie start  w półfinałach, Tomaszowi Chrzanowskiemu „ aby awansować do najlepszej ósemki zabrakło jednego oczka”(7 pkt. ).
W pierwszym półfinale na linii startu pojawili się  Biaerne Pedersen, Hans Andersen, Antonio Lindbaeck i Andreas Jonsson. W tym duńsko – szwedzkim półfinale lepsi okazali się Duńczycy Pedersen i Andersen, zapewniając sobie udział w wielkim finale.
W drugim półfinale który nas interesował najbardziej- Tomasz Gollob i Jarosław Hampel walczyli o awans z Tonym Rickardssonem i Scotem Nichollsem. Wyscig został powtórzony gdyż przy wejściu w wiraż Nicholls  podciął  Rickardssona, który plecami uderzył w bandę. Przed  kontuzją uchroniła go dmuchana banda. Polski sędzia Marek Wojaczek wykluczył Brytyjczyka. W powtórce zwyciężył  Hampel przed Rickardssonem, Gollob miał defekt.
W wielkim finale zwyciężył Rickardsson zdobywając kolejne 25 punktów w klasyfikacji generalnej. Drugi Hampel zdobył cenne 20 punktów. Trzeci linię mety minął B Pedersen.
To były udane zawody dla Polaków: Znakomicie zaprezentował się Hampel, Tomasz Gollob zajął 7 miejsce, a Tomasz Chrzanowski był 10.

Klasyfikacja zawodów:

 1. Rickardsson - 25 pkt GP
2. Hampel      - 20
3. B. Pedersen - 18
4. Andersen    - 16
5. Jonsson   - 12
6. Nicholls  - 9
7. Gollob - 8
8. Lindbaeck - 8
9. Leigh Adams (Australia)  - 7
10. Tomasz Chrzanowski (Polska) - 7
11. Greg Hancock (USA)    - 6
12. Nicki Pedersen (Dania)  - 6
13. Lee Richardson (W.Brytania) - 5
14. Jason Crump (Australia)  - 4
15. David Norris (W.Brytania) - 4
16. Ryan Sullivan (Australia) - 1
Edward Kennett (W.Brytania) - 1
Simon Stead (W.Brytania) - 0

 klasyfikacja generalna:

1. Rickardsson  - 95
2. Crump  - 63
3. N. Pedersen  - 52
4. Adams    - 49
5. B. Pedersen  - 43
6. Andersen - 35
7. Lindbaeck  - 35
8. Hancock  - 31
9. Gollob  - 30
10. Hampel  - 30
15. Chrzanowski - 17
20. Kasprzak – 4


Radosław Ząb
sport@dlastudenta.pl

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama