Trzecie zwycięstwo gwardzistek

2009-11-16

IMPEL Gwardia Wrocław pokonała Gedanię Żukowo 3:0 w meczu czwartej kolejki PlusLigi Kobiet. Dla wrocławianek było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszym secie wrocławianki szybko objęły wyraźne prowadzenie dzięki skutecznej grze Katarzyny Mroczkowskiej i Moniki Czypiruk. Korzystny dla Gwardii wynik utrzymywał się do stanu 14:11. Wtedy wrocławianki popełniły cztery błędy, punkt atakiem z przechodzącej piłki zdobyła Aleksandra Szymańska i na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem schodziły zawodniczki Gedanii. Jednak to nasze siatkarki lepiej wytrzymały końcówkę seta, popełniły niewiele błędów i skutecznie powstrzymywały ataki rywalek (cztery punktowe bloki). Wynik pierwszego seta na 25:22 dla Gwardii ustaliła udanym blokiem Dominika Sobolska.

W drugim secie walka od początku była zacięta. Na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą zeszły żukowianki. Wtedy grę wrocławskiego zespołu urozmaiciła Joanna Wołosz. Do wciąż skutecznych Mroczkowskiej i Czypiruk dołączyły pozostałe siatkarki. Udane ataki Marty Czerwińskiej, Zuzanny Efimienko i wprowadzonej na boisko Oli Szafraniec dały Gwardii przewagę 16:14 na drugiej przerwie technicznej. Zespół Rafała Błaszczyka oddał prowadzenie tylko na moment, przy stanie 18:19. Końcówka znów jednak należała do wrocławianek. Drugi set także zakończyła Dominika Sobolska, ustalając wynik partii na 25:21 dla IMPEL Gwardii.

W trzecej partii zwycięstwo drużyny Rafała Błaszczyka ani przez chwilę nie było zagrożone. Wrocławianki prowadziły nawet 17:4, głównie za sprawą dużej liczby błędów młodej drużyny z Żukowa i skutecznej gry skrzydłowych Gwardii. Ostatni set zakończył się błędem siatkarek Gedanii i wynikiem 25:13 dla Gwardii.

MVP spotkania została, po raz trzeci w tym sezonie, Katarzyna Mroczkowska. 'Cieszę się, że dziewczyny mi zaufały. Mam nadzieję,że w przyszłości każda z dziewczyn otrzyma taką nagrodę' - podsumowała swój występ i zdobyte 23 punkty atakująca IMPEL Gwardii Wrocław.

Gedania Żukowo - IMPEL Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 21:25, 13:25)

Gedania Żukowo: Sachmacińska, Pasznik, Szymańska, Kocemba, Plebanek, Łozowska, Siwka (L), Lizińczyk, Jeromin, Rzepnikowska oraz Łysiak

IMPEL Gwardia Wrocław: Mroczkowska, Czypiruk, Czerwińska, Wołosz, Sobolska, Efimienko, Krzos (L), Barańska, Owczynnikowa, Szafraniec, Jagiełło