The Crew wciąż niepokonani

2009-05-18

W rozegranym w sobotę 16 maja we Wrocławiu meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego - The Crew Wrocław pokonali AZS Silesia Miners 24:0.

Po dwóch wysokich zwycięstwach w otwierających sezon dla Crew spotkaniach wrocławianie byli wielkim faworytem sobotnich zawodów. Zespół AZS Silesia Miners, po efektownym zwycięstwie z Devils Wrocław na otwarcie sezonu, w swoim ostatnim spotkaniu musiał uznać wyższość aktualnych mistrzów PLFA RMF MAXXX Warsaw Eagles.

Przebieg sobotniego spotkania zdeterminowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Oba zespoły oparły swoją taktykę na akcjach biegowych. Pierwsze punkty meczu zdobył skrzydłowy Tyler Vorhies, który popisał się piękną akcją powrotną po otwierającym mecz wykopie w wykonaniu Górników.

Tak szybko stracone punkty nie podłamały jednak gości. W całym spotkaniu obrona Miners grała bardzo dobrze wielokrotnie zatrzymując serie zagrań ofensywnych gospodarzy. Jako pierwsi w tym sezonie Górnicy nie przegrali kwarty z The Crew. Sztuki tej dokonali dwukrotnie bezpunktowo remisując drugą połowę.

W swoim kolejnym meczu The Crew zagrają 30 maja na wyjeździe z beniaminkiem Białystok Lowlanders. Dzień później Miners podejmą Kozły Poznań.

The Crew Wrocław - AZS Silesia Miners 24:0 (16:0, 8:0, 0:0, 0:0)

I kwarta
8:0 przyłożenie Tylera Vorhiesa po 85-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za dwa punkty Jakub Płaczek)
16:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tyler Vorhies)

II kwarta
22:0 przyłożenie Davida Johnsona po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Jakub Płaczek)