The Crew miażdży

2010-05-24

W sobotnim meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) The Crew Wrocław w stolicy województwa dolnośląskiego rozgromili Sioux Kraków Tigers 52:0.

Od początku meczu w szeregach gospodarzy prym wiedli grający na pozycji rozgrywającego Amerykanin Mark Philmore i MVP zeszłego sezonu, running back Jakub Płaczek. Duet Wrocławian zdobywał systematycznie jardy skutecznymi biegami.

Dla Philmore'a był to debiut na pozycji quarterbacka w składzie wrocławian. Był on wymuszony odejściem z zespołu poprzedniego rozgrywającego Hiszpana Alberto Gancedo. Amerykanin radził sobie tego dnia bardzo dobrze wielokrotnie wykonując zmyłkowe akcje, które przynosiły pokaźne zdobycze jardowe.

Już przed przerwą między połowami było jasne, że sensacyjnym pogromcom mistrzów PLFA - Warsaw Eagles (2006 i 2008) oraz AZS Silesia Miners (2009) - Sioux Kraków Tigers będzie niezmiernie trudno pokonać w tym sezonie trzeciego - The Crew (2007).

Po przerwie The Crew zdobyli po szesnaście punktów w trzeciej i czwartej kwarcie pieczętując tym samym wysoką wygraną.

- Przegraliśmy ten mecz na linii wznowienia akcji. Crew górowali nad nami zarówno w linii ofensywnej jak i defensywnej - powiedział po ostatnim gwizdku szkoleniowiec Sioux Kraków Tigers Albert Hesskew.

W dużo lepszym nastroju po meczu był zdobywca trzech przyłożeń i dwóch podwyższeń za dwa punkty Mark Philmore - Chcieliśmy wygrać bardzo wysoko by wyprzedzić w tabeli Devils. Udało się. Ostatni raz zdobyłem tyle punktów za swoich juniorskich czasów. O swojej roli w zespole Amerykanin powiedział - Gdy przychodziłem do drużyny moim zadaniem było pomóc zdobyć mistrzostwo. Trenerowi powiedziałem, że mogę zagrać na każdej pozycji jeśli to tylko pomoże zespołowi w osiągnięciu tego celu.

Zwycięstwo pozwoliło The Crew przesunąć się na pozycję lidera w tabeli. O tym czy uda się zachować tę pozycję po czwartej kolejce zdecyduje jutrzejsze spotkanie. Zagłębie Steelers Interpromex podejmą Devils Wrocław. Jeśli Diabłom uda się wygrać ośmioma lub więcej punktami drużyna ta powróci na fotel lidera.

Porażka spowodowała, że Tigers spadli na czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Swój kolejny mecz ligowy Tigers rozegrają 29 maja, gdy w Krakowie podejmą Zachodniopomorską Husarię. Dzień później The Crew zagrają w Katowicach z aktualnym mistrzem PLFA I AZS Silesia Miners.

The Crew Wrocław - Sioux Kraków Tigers 52:0 (14:0, 6:0, 16:0, 16:0)

I kwarta
7:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
14:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 60-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

II kwarta
20:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 10-jardowej akcji biegowej

III kwarta
28:0 przyłożenie Jakuba Płaczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mark Philmore)
34:0 przyłożenie Jarosława Stopczyńskiego po 5-jardowej akcji biegowej
36:0 dwa punkty dla The Crew po błędzie Tigers przy wprowadzeniu piłki do odkopnięcia (punt)

IV kwarta
44:0 przyłożenie Łukasza Omelańczuka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Aleksander Depa po podaniu Marka Philmore'a)
52:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mark Philmore)