Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Szansa dla piłkarskich talentów

2011-06-17

Pokaż, co potrafisz! Może to właśnie Ty weźmiesz udział w letnim obozie słynnej Młodzieżowej Akademii Ajaxu. Jeśli kochasz futbol i masz nie więcej niż 16 lat - przyjdź na eliminacje w najbliższą sobotę o godz. 12.00 na wrocławski pl. Solny.

18 czerwca na wrocławskim Pl. Solnym młodzi piłkarze będą mieli szansę powalczyć o „dziką kartę” na letni obóz Ajax Summer Talent Camp we Wrocławiu, który poprowadzą trenerzy słynnej na całym świecie Youth Academy Ajax Amsterdam. Dla 30 najzdolniejszych kandydatów, którzy zostaną wyłonieni podczas otwartych eliminacji, Miasto Wrocław ufunduje udział w obozie.

- Do eliminacji do Ajax Summer Talent Camp zapraszamy chłopców w wieku od 7 do 16 lat, którzy kochają piłkę i potrafią w nią grać. Przygotowaliśmy serię zadań i testów piłkarskich, dzięki którym sprawdzimy ich kondycję, wytrzymałość i umiejętności piłkarskie – mówi dr Krzysztof Paluszek z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatecznej weryfikacji młodych talentów liczyć się będą także wyniki badań, jakie na miejscu przeprowadzać będą lekarze: ortopeda, reumatolog, rehabilitant i fizjoterapeuta. Specjaliści będą badać wrocławian w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”.

Przyszli piłkarze Ajax Summer Talent Camp  w sobotę będą mieli do pokonania 5 stacji: mistrz dryblingu, mistrz podań krótkich, król główek, mistrz celnych podań i mistrz jedenastek.

Powołanie na 7-dniowy obóz szkoleniowy otrzyma 30 najlepszych, którzy będą się szkolili z najlepszymi młodzikami wyłonionymi przez dolnośląskie kluby i szkółki piłkarskie. Obóz to często początek przyszłej kariery w świecie futbolu - w przeszłości podstaw zawodowego futbolu na obozach uczyły się między innymi takie sławy jak: Edgar Davis, Edwin van der Sar, Dennis Bergkamp czy Marco van Basten. Więc jest o co walczyć.

- Na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu młodzież bezpłatnie szkolona będzie przez profesjonalnych trenerów z Amsterdamu za pomocą technik stosowanych podczas ćwiczeń pierwszej drużyny Ajaxu.  Dlatego z pewnością nie będą to lekkie treningi, wręcz przeciwnie. Zagraniczni szkoleniowcy z pewnością wycisną z obozowiczów hektolitry potu – to zawodowcy - dodaje dr Paluszek.

Wrocławskie eliminacje do Ajax Summer Talent Camp rozpoczną się 18 czerwca na Pl. Solnym o godz. 12.00. Młodzi piłkarze chcący wziąć w nich udział powinni przyjść w strojach sportowych i w towarzystwie rodziców lub opiekunów prawnych.

Gośćmi specjalnymi sobotniej imprezy będą piłkarze Śląska Wrocław oraz legenda tego klubu – reprezentant Polski, Janusz Sybis. Poza tym tuż po godzinie 12.00 sami zawodnicy także zaprezentują się na wszystkich stanowiskach, a więc będą musieli udowodnić wartość swoich własnych piłkarskich umiejętności. Udział w sobotnim przedsięwzięciu zapowiedział również Ślązak – maskotka piłkarskiego Śląska. Może oprócz wspólnych zdjęć z fanami i on spróbuje swych sił w eliminacjach?

Organizatorem sportowej akcji w naszym kraju jest All Stars Consultancy Ateny, autoryzowany partner AFC Ajax Amsterdam, oraz Piłkarski Portal Społecznościowy naszeligi.pl przy współpracy z konsorcjum agencji Dynamicom oraz Sport Media. Partnerem oficjalnym jest Miasto Wrocław i Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz Śląsk Wrocław, a partnerami projektu Volunteers 4 sport oraz portal www.wroclove2012.com.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama