Sukces bokserów Gwardii Wrocław

2007-03-07

Nieźle spisali się bokserzy Gwardii Wrocław na Mistrzostwach Polski, które w dniach 1-4 marca odbywały się w Białymstoku. Gwardziści zdobyli cztery medale, w tym jeden złoty.

Gwardia wystawiła na białostockie MP ekipę w składzie: Mateusz Malujda, Krzysztof Adamkiewicz, Tomasz Mazur, Artur Zwarycz, Piotr Kuczyński i Paweł Kwietniewski.
Złoty krążek w wadze superciężkiej (+91 kg) wywalczył Malujda. Natomiast brązowe medale zdobyli Tomasz Mazur (kategoria 64 kg; w półfinale przegrał z Sylwestrem Walczakiem z Poznania), Artur Zwarycz (81 kg; przegrał w półfinale z Mariuszem Welcem z Poznania) i Piotr Kuczyński (91 kg; w półfinale przegrał z Jakubem Kapelińskim, również z Poznania).

Co warte zauważenia, Malujda i Kuczyński są jeszcze studentami (uczą się na 5. roku wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego), a mimo młodego wieku osiągają całkiem niezłe wyniki. O ile Malujda ma już na swoim koncie sukcesy (dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo Polski), to Kuczyński może mówić o sporym sukcesie - w swoim pierwszym starcie w Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal. Wrocławski boks może mieć z tej dwójki w przyszłości sporą pociechę.

Kolejne ogólnopolskie zawody bokserskie odbędą się 12 kwietnia w Grudziądzu. Zawodnicy skrzyżują rękawice w walce o Puchar Polski.

Jestem bardziej niż zadowolony z postawy moich zawodników na białostockich Mistrzostwach Polski. Przed turniejem mieliśmy skromne oczekiwania, a wyniki okazały się świetne - mówi trener bokserów Gwardii Wrocław, Ryszard Furdyna.

dlaStudenta.pl:
Jest Pan zadowolony z wyników swoich bokserów na Mistrzostwach Polski?
Ryszard Furdyna (trener bokserów Gwardii Wrocław): Jestem bardzo zadowolony! Na MP pojechało sześciu zawodników, a przywieźliśmy cztery medale, w tym jeden złoty.  Zajęliśmy trzecie miejsce klubowe w Polsce, jest 100 sekcji.
dlaStudenta.pl: Czyli plan zakładany przed zawodami został wykonany...
Ryszard Furdyna: Powiem, że liczyliśmy na mniej, niż udało się uzyskać. Dlatego jestem tym bardziej zadowolony.
dlaStudenta.pl: Jakie wyzwania czekają teraz Pana zawodników?
Ryszard Furdyna: 12 kwietnia są zawody Pucharu Polski w Grudziądzu, będziemy się starali wypaść tam jak najlepiej.
dlaStudenta.pl: Jak ocenia Pan postawę na turnieju Piotra Kuczyńskiego? Pierwszy start w Mistrzostwach Polski i od razu brązowy medal...
Ryszard Furdyna: Dla Piotrka to bardziej rodzaj zabawy, hobby, przygotowanie do przyszłej kariery trenerskiej, jeśli oczywiscie będzie chciał taką rozpocząć. A na turnieju wykazał się sporą odwagą i skutecznością. Na cztery walki trzy wygrał, więc bilans miał świetny.