Sukces Polaków w WJGS

2011-06-28

Mateusz Gradecki zwyciężył w prestiżowym turnieju Toya Polish Junior a WJGS Event, wyprzedzając Adriana Meronka o 3 uderzenia. To pierwszy tak duży sukces polskich juniorów na arenie międzynarodowej!

Po trzech dniach niezwykle wyrównanej walki na podwrocławskim polu Toya Golf zwyciężył Mateusz Gradecki z Toya Golf & Country Club (213 uderzeń). Tuż za nim uplasował się Adrian Meronk (216 uderzeń), który w poprzednich zawodach WJGS w RPA zajął wysokie, trzecie miejsce. Najlepsza w klasyfikacji dziewcząt okazała się Tajlandka, Wanchana Poruangrong, która prowadziła przez całe zawody. Do udanych swój występ mogą zaliczyć również Niemcy. Trzecie miejsce, tuż za zawodnikami z Polski, zajęli ex aequo Gregory Wiggins oraz Maximilian Herter (218 uderzeń), a Larissa Skodda i Laura Lorenzen, z wynikiem 223, ukończyły turniej na drugim miejscu. Najlepsza z Polek, Katarzyna Selwent z Kalinowe Pola Golf Club zajęła 6 miejsce ex aequo z Węgierką, Csillą Lajtai Rózsą.

To już drugie ważne zwycięstwo Mateusza Gradeckiego. W maju wygrał on Mistrzostwa Polski w formule match play. Bardzo dobry występ Polaków potwierdza ich doskonałą formę i pozwala liczyć na kolejny sukces w zbliżającym się Harder German Junior Masters – kolejnym turnieju pod patronatem Wolrd Junior Golf Series. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję zawodów Toya Polish Junior już w przyszłym roku.