Śląsk znów nie przegrał

2008-11-03

Piłkarze Śląska Wrocław śrubują passę meczów bez porażki. Tym razem wrocławianie zremisowali na trudnym terenie w Łodzi 0:0. Pomimo braku goli, spotkanie było dobrym widowiskiem.

W tym sezonie na stadionie przy al. Unii Lubelskiej punkty straciła chociażby Legia, dlatego przed spotkaniem gracze WKS-u wiedzieli, że jego skala trudności jest wysoka.

W pierwszej połowie nieco lepsi byli przyjezdni, szczególnie za sprawą aktywnych Krzysztofa Ulatowskiego i Janusza Gancarczyka. Duet, który tak świetnie spisał się w Poznaniu, również w piątek był bardzo groźny. Najlepszą sytuację przed przerwą zmarnował jednak Dariusz Sztylka, którego uderzenie z linii pola karnego nie znalazło drogi do siatki.

Widząc niemoc swoich graczy, trener Tarasiewicz wpuścił do gry Vuka Sotirovica, dla którego był to pierwszy występ po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Serbski napastnik mógł zostać bohaterem w 81. minucie, ale uderzona przez niego piłka ostatecznie wyszła na róg. W samej końcówce gospodarze mogli pogrążyć Śląska, ale w sytuacji sam na sam pojedynek z Czerkasem wygrał Banaszyński, a potem Pawelec świetnie wygarnął piłkę spod nóg Geworgiana, gdy ten miał przed sobą pustą bramkę.

Drużyna przyjezdnych mimo osłabie organizmów zdołała wytrzymać kondycyjnie całe spotkanie. Przy odrobinie szczęścia mogła nawet wygrać. Ale wygrać mógł również ŁKS. Dlatego też remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym.

Kolejne ligowe spotkanie zawodnicy Śląska Wrocław rozegrają już w nadchodzącą sobotę z Piastem Gliwice. Początek o 15:15 na stadionie przy ul. Oporowskiej.

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 0:0

ŁKS Łódź: Wyparło - Adamski, Marciniak, Haliti, Ognjanović, Kaśćelan, Kujawa, Gevorgyan, Drumlak (84. Mowlik), Vayer (75. Stachowiak), Biskup (75. Czerkas)

Śląsk Wrocław: Banaszyński - Socha (90. Wójcik), Celeban, Pawelec, Wołczek, Sztylka, J. Gancarczyk, Dudek, Mila (61. Sotirović) , Ostrowski, Ulatowski

Żółte kartki: Ognjanović - Ulatowski, Pawelec

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)