Ślask wygrywa z Capitals

2005-11-17

Koszykarze Śląska Wrocław odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach FIBA EuropeCup. Podopieczni Tomasza Jankowskiego, grając w bardzo osłabionym składzie, pokonali w wyjazdowym meczu MPC Capitals 79:69. Kolejny świetny mecz rozegrał Kamil Chanas. 20-letni obrońca zanotował na swoim koncie 22 punkty i był najlepszym strzelcem wrocławskiego zespołu.

Było to drugie zwycięstwo wrocławian nad Holendrami i jednocześnie druga wygrana w grupie. Za tydzień w 5., przedostatniej kolejce Śląsk zmierzy się we własnej hali z liderem grupy - Maroussi Honda Ateny.

Koszykarze Śląska mieli niewielką przewagę w całym meczu, ale pierwsze dwie kwarty były dość wyrównane. Dopiero agresywniejsza walka w obronie, szczególnie w strefie podkoszowej, w trzeciej i czwartej kwarcie zadecydowała o wygranej drużyny trenera Tomasza Jankowskiego.

Przez cztery pierwsze minuty trzeciej kwarty wrocławianie pozwolili Holendrom zdobyć tylko jeden punkt i 25 minucie po wolnych kapitana Macieja Zielińskiego Śląsk po raz pierwszy uzyskał prowadzenie różnicą 10 punktów (48:38). W końcówce rywale zniwelowali nieco straty, ale na początku ostatniej części spotkania koszykarze z Wrocławia ponownie wygrywali zdecydowanie uzyskując po rzucie za trzy punkty dobrze spisującego się w ataku Kamila Chanasa najwyższe prowadzenie 68:56 (34. min).

W nerwowej końcówce, mimo osłabienia, bo parkiet za pięć fauli opuścili Denis Korszuk i Kevin Fletcher podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego utrzymali przewagę i zasłużenie pokonali rywali.