Seria zwycięstw podtrzymana

2010-10-25

Kolejne spotkanie, kolejne zwycięstwo tym razem drużyna WKK Wrocław wygrała na własnym parkiecie z KKA-Bild Bytom 86:79.

Mimo, że zawodnicy z Bytomia ani razu w tym spotkaniu nie prowadzili, to mecz dla WKK z pewnością do najłatwiejszych nie należał. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o końcowym sukcesie zadecydowała pierwsza kwarta wygrana różnicą 7"oczek". Popis umiejętności  prezentowali zawodnicy o nazwiskach Wójcik. Po stronie Bytomian szalał Łukasz Wójcik zdobywca 32 pkt, natomiast dla WKK 22 „oczka" uzbierał weteran Adam Wójcik i to głownie za jego sprawą podopieczni trenera Marka Olesiewicza odnieśli 4 zwycięstwo w sezonie.

Dobrze spisywali się dwaj rozgrywający wrocławian, Grzeliński i Koelner wykładający piłkę kolegom z drużyny na czyste stuprocentowe  w ręcz pozycje.  Wynik w pojedynkę utrzymywał Łukasz Wójcik, który dla wrocławskich obrońców był nie do zatrzymania i to po jego akcji 2+1 w czwartej kwarcie wrocławianie wygrywali już tylko czteroma punktami, jednak to wszystko na co było stać gości. Momentami gra KK A- Bild wyglądała tak jakby to tylko Łukaszowi Wójcikowi zależało na końcowym sukcesie. Dwoił się i troił lecz do zwycięstwa brakowało wsparcia od strony kolegów. Na tak grający zespół WKK potrzeba znacznie więcej argumentów, niż tylko kapitalna gra jednego zawodnika. WKK ostatecznie wygrało 86:79.

WKK Wrocław - KKA-Bild Bytom:  86:79

WKK Wrocław: A. Wójcik 22(2), P. Niedźwiedzki 13, J.Grzeliński 10(1), N. Zuber 8(2), P. Bawolski 8,      J. Koelner 8, J. Bartkowiak 6, M. Kondraciuk 5,  J.Kilian 3(1), J. Błaszczyk 3(1)

KKA-Bild Bytom: Ł. Wójcik 32(2), M. Strużyna 14, P. Krupa 9, M. Balcerzak 5(1), P.Mol 3, D.Weiss 7(1), A.Wilkin 7(1), M. Strzelecki 2.