Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rozgrywki Spartan Cup 2014

2014-03-28

Wystartowała 9 Edycja Spartan Cup. To już piąty rok kiedy to Amatorskie drużyny będą walczyć o najwyższe miejsca w trzech ligach. Za nami pierwszy tydzień rozgrywek, zobaczmy co przyniosły pierwsze spotkania w nowym sezonie.

Pierwsze spotkania zostały rozegrane w poniedziałek. Rozgrywki rozpoczęły się meczem Platinium Sports Center – Millenium, w tym spotkaniu wyróżnił się Maciej Stoczkiewicz, zdobywając trzy bramki w meczu. Gospodarze wygrali ten mecz aż 6:3. Dużo bramek, ale gra defensywna Platinium jeszcze nie na najwyższym poziomie.W drugim spotkaniu M-Power WIKO drugi zespół z poprzedniego sezonu zwyciężył debiutujących w Ekstraklasie Co Drugi Drewniany 5:1, trzy bramki w meczu zdobył Radosław Osewski. W pierwszym meczu drugoligowców AC Pajace zwyciężyły Orła Sępolno 1:0, Orły to najmłodszy zespół w całej stawce 9 edycji Spartan Cup, czwarte spotkanie to festiwal strzelecki FC Albatrosu, zwyciężyli oni KRD BIG S.A aż 5:2. Albatrosi po porażce w Superpucharze ligi ze Śródmieściem ( 2:3),  w tym spotkaniu udowodnili że w tym sezonie będą silnym rywalem dla kolejnych przeciwników.

Wtorek przyniósł nam kolejne spotkania. Rozpoczęło się od wysokiego zwycięstwa Rzetelnej firmy nad SII, drugi mecz to zacięta walka pomiędzy Mateco Hubami i debiutującą Wielka Wyspą. Huby wygrały 2:1. Pomimo porażki, drużyna z Sępolna pokazała, że w tym sezonie będzie się liczyła w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Wielkiej Wyspy Jacek Synowiec. Do składu Wyspiarzy po kilku sezonach powrócił Łukasz Majchrowicz, jego indywidualna gra sprawiła sporo kłopotów golkiperowi Mateco.

W środę w pierwszym meczu FC Oranje wygrało 3:1 z Millenium AWTES. Było to odpowiednie drugie zwycięstwo gospodarzy i druga porażka gości. Drugie spotkanie przyniosło wspaniałe emocje do ostatniej minuty. AC Polanka wygrała 3:2 z Volvo Polska. Decydująca bramka padła pod koniec drugiej połowy. Dwa trafienia w tym meczu zdobył Michał Rabel. W kolejnym meczu Szpilmacherzy, zdobywcy Pucharu Ligi 7 Edycji Spartan Cup dopisali do swojego konta pierwsze 3 punkty w sezonie, pokonując zespół składający się z prawników Lex Pistols 3:1. Mimo zaciętej walki. Team Maksymiliana Kreja nie zdołał urwać rywalowi choćby jednego punktu.

Ostatnie spotkanie tego dnia to walka drugoligowców, którzy pokazali że w tym roku poziom w tej lidze będzie bardzo wysoki. FC Staszica wygrało 4:2 z DBGITR. Drużyny z II ligi w tym sezonie mogą być czarnym koniem tegorocznego Pucharu Ligi.

Czwartek przyniósł nam kolejne ciekawe wyniki. Pierwsze spotkanie to pojedynek Mateco Huby i FC Albatrosu. Spotkanie szybkie, dużo bramek. Huby zwyciężyły 4:1. Po dość łatwym zwycięstwie w ostatnim meczu z KRD BIG S.A, Albatrosi tym razem musieli uznać wyższość przeciwników.  W drugim spotkaniu PKS Augustyn mający trenera wygrywa z Gol Gol Power Rangers 3:1. Treningi przed sezonem i rozbudowana taktyka pozwoliła odnieść ważne zwycięstwo. W ostatnim meczu tego wieczoru Hard Balls United przegrali 1:3 z dobrze spisującym się Platinium Sports Center. To druga wygrana Platinium w tym sezonie. W wysokiej formie jest Maciej Stoczkiwicz, w dwóch meczach zdobył już pięć bramek.

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia rozgrywek, rywalizacja rozpoczęła się od zwycięstwa ŚLĄSKAnet.com 2:0 nad SII, drugie spotkanie to zwycięstwo Złodziejówki aż 5:1 z Rzetelną Firmą. Rzetelna Firma do tego spotkania podeszła w osłabionym składzie. Złodziejówka wzmocniona napastnikiem, solidnie wypunktowała rywala. W kolejnym spotkaniu zespół Cumiana Opony składający się w większości z zagranicznych graczy uległ 1:5 Politechnice Wrocławskiej. Studenci pokazali walkę i zaangażowanie, co zaowocowało bardzo dobrym rezultatem. W najciekawszym spotkaniu tego wieczoru Śródmieście po zdobyciu trzech trofeów z rzędu, po ciężkim meczu zwyciężyło 4:2 Kruczki. Swoje pierwsze bramki w tym meczu zdobył najmłodszy uczestnik 9 edycji Spartan Cup, zawodnik Śródmieścia Mariusz Sochań punktując dwukrotnie. W ostatnim meczu Alpina Floor Team po ciekawym spotkaniu odniosła cenne zwycięstwo nad swoim odwiecznym rywalem 2:1.

Przed nami kolejny tydzień rozgrywek, a w nim jeszcze więcej emocji i bramek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na naszej arenie sportowej przy ulicy Krajewskiego 2.

ip

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama