Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rekordowe zwycięstwo Devils

2011-05-05

W rozegranym w sobotę 30 kwietnia meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) drużyna Devils Wrocław, w stolicy województwa dolnośląskiego, pokonała zespół Zagłębie Steelers Interpromex 84:0. Diabły pobiły tym samym rekord ligi w wysokości wygranej.

Po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało aż tak wysokiej porażki gości. Devils, obrońcy mistrzowskiego tytułu, co prawda zgodnie z oczekiwaniami szybko objęli prowadzenie, ale poprzestali na tylko jednym przyłożeniu. Po tym jak przed przerwą dodali kolejne trzy, worek z punktami rozwiązał się jednak jeszcze bardziej w drugiej połowie. Dopiero podwyższenie za dwa punkty na kilkanaście sekund przed końcem meczu, pozwoliły Diabłom poprawić należący dotąd do Mustangs Płock rekord PLFA (Mustangs – Griffons 81:0, 30.08.2009).

Ofensywę gospodarzy do tego sukcesu poprowadził debiutant Luke Balch, który do Devils dołączył w połowie poprzedniego tygodniu. Zastąpił on poprzedniego rozgrywającego Diabłów Maurice'a Lovetta. Mimo początkowej niepewności, Kanadyjczyk zaliczył ostatecznie aż sześć podań na przyłożenia. - Przyleciałem dopiero we wtorek popołudniu, ale już kocham to miejsce. Po dwóch treningach od razu też bardzo polubiłem tę grupę graczy. Czy poprowadzę ich po drugi tytuł z rzędu? Mam taką nadzieję – komentował swój występ Luke Balch.

Steelers wracają z Wrocławia po pogromie. Po meczu, w którym niewiele im wychodziło, nie załamują jednak rąk. - Mimo takiego wyniku graliśmy do ostatniej akcji, ciągle dając z siebie wszystko. To właśnie uwielbiam w tych ludziach, to pokochałem w Będzinie – mówił trener gości, Paweł Kaźmierczak i tłumaczył, że trudno wymagać od zdziesiątkowanego przez kontuzje zespołu dużo lepszej gry. - Niestety naszym głównym problemem są kontuzje i braki kadrowe. Nie jest łatwo kiedy twoi liniowi defensywni muszą grać też w linii ofensywnej, czy kiedy nie masz w kadrze rezerwowego rozgrywającego. To ostatnie zresztą dzisiaj się na nas zemściło – dodał Kaźmierczak, odwołując się do kontuzji Michała Krzelowskiego, który z podejrzeniem wstrząsu mózgu opuścił murawę w drugiej połowie spotkania.

Do zdobywania kolejnych punktów gospodarzy motywowały ciągle aktualizowane wieści o wyniku meczu Lowlanders – The Crew. Diabły wiedziały, że o czołowych miejscach w tabeli decydują obecnie małe punkty, a w tych byli trochę gorsi od wrocławskich rywali. W meczu ze Steelers Devils starali się więc śrubować wynik przede wszystkim dzięki podaniom do Christophera Washingtona (trzy przyłożenia, dwa po ponad 50-jardowych akcjach), ale też dzięki częstym przechwytom w obronie, które gracze gospodarzy albo od razu zamieniali na punkty, albo zapewniali swojej ofensywie świetną pozycję startową.

Wśród Diabłów wyróżnili się obrońcy  Adam Lary, Mott Gaymon i Seweryn Wiśniewski (każdy z co najmniej jednym przechwytem). W ataku nad sytuacją dobrze panował Balch, którego biegami często wyręczał duet Adam Synacek, Tomasz Tarczyński. Świetnie w special teams, zarówno jako kopacz, jak i returner, zaprezentował się też Grzegorz Mazur.

W barwach zmuszonych do ciągłej obrony gości wyróżniał się przede wszystkim safety Mateusz Kamiński, który w miarę możliwości utrudniał życie skrzydłowych gospodarzy. Kilka świetnych odkopnięć, posyłanych daleko od groźnego w akcjach powrotnych Washingtona, zaliczył też Michał Krzelowski.

Swój kolejny mecz ligowy Devils rozegrają już 8 maja w Bielawie, gdzie ich rywalem będą miejscowi Owls. Dzień wcześniej, 7 maja w Będzienie, Steelers podejmą Warsaw Eagles.

Devils Wrocław – Zagłębie Steelers 84:0 (6:0, 24:0, 24:0, 30:0)

I kwarta

6:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 3-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha

II kwarta
14:0 przyłożenie Piotra Wisa po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Patrycjusz Pałac po podaniu Luke'a Balcha)

22:0 przyłożenie Adama Synacka po 55-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Tarczyński)

30:0 przyłożenie Grzegorza Mazura po 3-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Adam Synacek)

III kwarta
38:0 przyłożenie Seweryna Wiśniewskiego po 50-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Adam Synacek)

46:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 54-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Grzegorz Mazur po podaniu Luke'a Balcha)

54:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 59-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Adam Synacek)

IV kwarta
60:0 przyłożenie Grzegorza Mazura po 50-jardowej akcji powrotnej po puncie Steelers

62:0 dwa punkty dla Devils (safety) po akcji  Igora Mazura

68:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 16-jardowej akcji biegowej

76:0 przyłożenie Łukasza Owczarka po 20-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Tarczyński)

84:0 przyłożenie Kamila Bednarka po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Bednarek)

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama