Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

RICKARDSSON – DOMINATOR!

2005-10-16

RICKARDSSON – DOMINATOR!

 

Rickardsson mistrz świata 2005?

Tony Rickardsson wygrał Grand Prix Danii, pokonując w wielkim finale na torze Stadionu Parken w Kopenhadze- Hancocka, Lindbaecka i N Pedersena. Najlepszy z Polaków Jarosław Hampel zajął 7 miejsce, odpadając w biegu półfinałowym. Kolejny słaby występ zanotowało dwóch Tomaszów- Gollob był jedenasty, a Chrzanowski szesnasty.

Dzięki czwartemu zwycięstwu w tegorocznych eliminacjach indywidualnych mistrzostw świata Tony Rickardsson jest bliski zdobycia szóstego w karierze tytułu mistrzowskiego. Szwed całkowicie zdominował tegoroczne turnieje GP, nad drugim w klasyfikacji generalnej Jasonem Crumpem ma już 45 punktów przewagi. Walki na pewno nie zabraknie o pozostałe dwa miejsca na podium, bowiem Crump ma tylko siedem punktów przewagi na trzecim N. Pedersenem. „Broni” na pewno nie złożyli Adams, Lindbaeck i Hancock, którzy powinni włączyc się  w walkę o „podium”. Polacy zamienili się miejscami; Gollob jest dziesiąty, Hampel – dziewiąty.
Zawody w Kopenhadze nie były „porywającym” widowiskiem. Sztuczny, dziurawy tor sprawiał sporo kłopotów zawodnikom, a wielu z nich zapoznało się z nawierzchnią toru, leżeli m.in. Jonsson, Crump, Iversen i Nicholls.Rządziła zasada kto dobrze wyjdzie ze startu ten wygrywa wyścig. Sporo pracy miał polski arbiter tych zawodów Wojciech Grodzki, ponadto prace utrudniała mu psująca się co chwilę maszyna startowa. Już w biegu 10 maszyna startowa dała o sobie znać nie równo puszczając wszystkich zawodników. Wojciech Grodzki nakazał powtórkę tego wyścigu w którym  ewidentnie z lotnego startu wystartował N.Pedersen. W XIV wyścigu taśma maszyny startowej wywraca przy starcie Hancocka, póżniej łapie Richardssona. Bieg był powtórzony dwa razy , a przerwa  spowodowana awarią  trwała blisko 20 min. W XV biegu nieładnie zachował się Crump. Australijczyk ostro potraktował Hampela nie zostawiając mu miejsca przy bandzie. Polak cudem uniknął upadku.
W zawodach po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się młody Szwed Antonio Lindbaeck, który zajął trzecie miejsce. W niedzielę zadebiutuje on w lidze polskiej w barwach Atlasu Wrocław który zmierzy się z bydgoską Polonia. Miejmy nadzieję że występ Szweda będzie równie udany jak start w GP Danii.

Wyniki Grand Prix Danii

1. Rickardsson - 25 pkt GP
2. Hancock     - 20
3. Lindbaeck   - 18
4. N.Pedersen  - 16
5. Crump         - 12
6. Jonsson         - 8
7. Hampel        - 8
8. Andersen      - 8
9. Leigh Adams (Australia)         - 7
10. Niels-Kristian Iversen (Dania) - 7
11. Tomasz Gollob (Polska)         - 6
12. Lee Richardson (W.Brytania)    - 6
13. Ryan Sullivan (Australia)      - 5
14. Scott Nicholls (W.Brytania)    - 4
15. Bjaerne Pedersen (Dania)       - 3
16. Tomasz Chrzanowski (Polska)    - 2


Klasyfikacja generalna:

1. Rickardsson - 120 pkt
2. Crump        - 75
3. N. Pedersen  - 68
4. Adams        - 56
5. Linbaeck     - 53
6. Hancock      - 51
7. B. Pedersen  - 46
8. Andersen     - 43
9. Hampel       - 38
10. Gollob      - 36
15. Chrzanowski – 19

 


Radosłąw Ząb
sport@dlastudenta.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama