Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przez trzy dni żużel na najwyższym poziomie!

2005-10-16

Przez trzy dni żużel na najwyższym poziomie!


Przez trzy dni długiego wekendu czeka nas żużel na najwyższym poziomie. W sobotę emocji na pewno nie zabraknie w GP Szwecji w Malilli. W niedzielę kolejne ćwierćfinałowe zmagania ligowców, a w poniedziałek finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu w Tarnowie!

W niedzielę odbędą się spotkania rewanżowe w ekstralidze żużlowej które wyłonią dwójkę półfinalistów DMP. Pewnym kandydatem do awansu do najlepszej czwórki ligi jest tarnowska Unia. Obrońcy tytułu wysoko wygrali pierwszy mecz z Atlasem Wrocław 65-25, w dodatku wrocławianie stracili Tomka Gapińskiego który na torze w Tarnowie uległ kontuzji i przez najbliższe tygodnie na torze się nie pojawi. Na pewno bardziej interesujący będzie drugi pojedynek ćwierćfinałowy pomiędzy Włókniarzem Częstochowa a Unią Leszno. Pierwszy mecz w Lesznie wygrała Unia, ale tylko 46-44. Faworytem tej konfrontacji wydają się jednak być częstochowskie „Lwy” za którymi przemawia m.in. atut własnego toru.

W poniedziałek Tarnów będzie gościć najlepszych żużlowców Polski w jeździe indywidualnej. Do grona faworytów najczęściej zaliczany jest Tomasz Gollob ale apetyt na zwycięstwo mają także Holta, Protasiewicz cz Walasek. W finale wystąpi trzech debiutantów Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno), Piotr Świderski ( Atlas Wrocław) i Janusz Kołodziej ( Unia Tarnów). Najwięcej reprezentantów w finale będzie miała Unia Tarnów aż 5.Po trzech – Włókniarz i Unia Leszno. Osamotnieni będą zawodnicy Polonii, Intaru, Gorzowa, Lotosu i Atlasu. Początek zawodów w poniedziałek o 19 30. Zawody na żywo będzie relacjonować Polsat Sport.

Lista startowa:

1. Protasiewicz (Polonia)
2. Walasek (Włókniarz)
3. Świderski (Atlas)
4. J. Gollob (Unia T.)
5. Kołodziej (Unia T.)
6. M. Rempała (Unia T.)
7. Jędrzejak (Intar)
8. K. Kasprzak (Unia L.)
9. Paluch (Gorzów)
10. J. Rempała (Unia L.)
11. Ułamek (Włókniarz)
12. Kościecha (Lotos)
13. Baliński (Unia L.)
14. Holta (Włókniarz)
15. G. Rempała (Unia T.)
16. T. Gollob (Unia T.)


Radosław Ząb
sport@dlastudenta.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama