Prokom nokautuje Armani!

2005-11-18

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot zwyciężyli w Mediolanie Armani Jeans 92:71 w trzecim meczu Euroligi (grupa B). Sopocianie są na dobrej drodze do awansu do Top 16 Euroligi. W meczu zagrał, nie będący w pełni sił, Adam Wójcik.

Prokom po mocnym początku, znacznie słabiej spisywał się w drugiej kwarcie. Przewaga polskiej drużyny topniała w oczach. Mimo to Sopocianie zdołali utrzymać trzypunktową przewagę do przerwy. W 9. minucie Mistrzowie Polski prowadzili nawet 30:12.  Trzecia kwarta była zacięta, ale mocny finisz - zwycięstwo Prokomu w ostatniej kwarcie 25:7 - pozwolił pokonać Mediolańczyków.
Była to druga z rzędu wygrana Prokomu. Mistrz Polski w 4. kolejce zmierzy się z FC Barcelona.

Koszykarze Prokomu rozegrali jeden z najlepszych meczów w historii występów w Eurolidze. Zespołowa gra w ataku i dobra obrona były kluczem do cennego i zasłużonego zwycięstwa podopiecznych Eugeniusza Kijewskiego.

Mistrzowie Polski doskonale rozpoczęli spotkanie - grali dobrze w defensywie, a przed wszystkim skutecznie w ataku. Po serii rzutów zza linii 6,25 m Gorana Jagodnika i Christiana Dalmau Prokom prowadził po 4 i pół minutach 16:7. Wicemistrzowie Włoch pudłowali rzut za rzutem, a sopocianie nie tracili animuszu. Na 100 sekund przed końcem tej kwarty po kolejnym rzucie za trzy Jagodnika Prokom wygrywał 30:12.  W drugiej kwarcie gospodarze odrabiali straty głównie za sprawą dobrej gry podkoszowej Hiszpana Diego Fajardo i niesamowitym rzutom z dystansu niemieckiego środkowego Svena Schultzego. Po 20 minutach Prokom prowadził tylko 47:44.  Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana - czterokrotnie był w niej remis, a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej niż trzypunktowej przewagi.

W ostatniej części Prokom zagrał tak dobrze jak na początku spotkania i wygrał tę partię 25:7. Punkty z dystansu zdobywał Jagodnik, Tomas Pacesas znakomicie rozgrywał i podawał pod kosz do Tomasa Masiulisa oraz skutecznego Adama Wójcika grającego jak profesor mimo kontuzji ręki.
Armani Jeans Mediolan - Prokom Trefl Sopot 71:92 (30:17, 17:27, 20:20, 25:7)