Porażka wrocławskich rugbistów

2011-07-26

W sobotnie popołudnie na boisku Stadionu Oławka we Wrocławiu został rozegrany pierwszy w tym roku międzynarodowy mecz rugby union pomiędzy drużyną KS Rugby Wrocław a zespołem JS Birmingham.

Dla występującego w Polskiej Lidze Rugby 7 zespołu Rugby Wrocław była to trzecia potyczka w klasycznej odmianie rugby. Po zaciętym widowisku wrocławianie ulegli gościom 25:35.

Mecz został rozegrany systemem 3x15 minut. Pierwsza tercja to zdecydowanie próby wyczucia siły i umiejętności przeciwnika zarówno w obronie jak i w ataku. Chaos w formacji obronnej wrocławian sprawił, że po pierwszych 15 minutach schodzili na przerwę ze stratą 10 punktów do przeciwnika.

W drugiej części meczu wrocławianie zagrali dużo odważniej i pewniej w ataku "dochodząc" Anglików na jedno przyłożenie. Mimo braku doświadczenia  w grze "piętnastkowej" wrocławscy rugbyści dobrze wykorzystywali swoje umiejętności z gry w olimpijską odmianę rugby stąd w rezultacie udało się doprowadzić do remisu w trzeciej tercji. Końcówka należała jednak do Anglików, którzy dwukrotnie przedarli się przez obronę wrocławian i ustanowili wynik na 25:35.

Po meczu zawodnicy Rugby Wrocław otrzymali wiele pochwał od bardziej doświadczonych kolegów z Wysp Brytyjskich.