Porażka WKS-u w Bełchatowie

2009-04-06

Kolejną porażkę w rozgrywkach Ekstraklasy zanotowali piłkarze Śląska Wrocław. Niestety, znów była to porażka z rywalem do walki w pucharach.

Zaczęło się dobrze, bowiem WKS od pierwszego gwizdka ruszył zdecydowanie do walki i mógł w 9. minucie objąć prowadzenie. Piłkę uderzał Sebastian Mila, a ta odbiła się od obrońcy i trafiła w poprzeczkę bramki Łukasza Sapeli. Po tej akcji do bardziej żwawych ataków zabrali się gospodarze i mogli pokonać Kaczmarka, ale brakowało im dokładności.

W 32. minucie znów okazję miał Śląsk, ale dośrodkowania Janusza Gancarczyka na bramkę nie umiał zamienić Tomasz Szewczuk. Końcówka pierwszej odsłony dla gospodarzy, którzy mieli optyczną przewagę. Na szczęście dla gości nieskuteczny był Dawid Nowak.

Druga połowa zaczęła się dla Śląska najgorzej jak mogła. Już w 48. minucie w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Jacek Popek i wepchnął futbolówkę do siatki. Przy tej bramce sporo niezdecydowania wykazali defensorzy drużyny Ryszarda Tarasiewicza. WKS nie zdążył otrząsnąć się po stracie gola, a już było 0:2. Tym razem w znakomitej pozycji znalazł się Dawid Nowak, który minął Kaczmarka, potem położył Fojuta i strzałem nad ziemią zaliczył swoje trafienie. Wrocławianom udało się zaliczyć jedynie honorowego gola. W 82. minucie po doskonałym prostopadłym podaniu Sebastiana Mili Sapelę pokonał Marek Gancarczyk. W doliczonym czasie gry wyrównać mógł Przemysław Łudziński, ale minął się z piłką.

- Bełchatów ma 38 punktów, a my 35. Na pewno te deklaracje, które ja składałem przede wszystkim, że będziemy walczyć o mistrzostwo Polski już trudno będzie zrealizować - powiedział po spotkaniu trener Tarasiewicz.

GKS Bełchatów - WKS Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Jacek Popek (48.), Dawid Nowak (54.) - Marek Gancarczyk (82.)

GKS: Sapela - Lacić (72. Marciniak), Pietrasiak, Cecot, Popek -Wróbel, Rachwał, Gol (84. Mihalevsky), Cetnarski, Nowak (89. Dziedzic) - Ujek

Śląsk: W.Kaczmarek - Pawelec, Fojut, Celeban, Wołczek - M.Gancarczyk, Ulatowski, Dudek (90. Łudziński), Mila, J.Gancarczyk (80. Biliński) - Szewczuk

Sędziował: Marcin Szulc (Warszawa)