Pierwsza porażka Śląska

2008-10-08

Śląsk Wrocław poniósł pierwszą porażkę w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy. Wrocławianie ulegli Piastowi Gliwice 1:3. Na dodatek stracili Krzysztofa Wołczka, który otrzymał czerwoną kartkę.

Wtorkowe spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy po strzale Przemysława Łudzińskiego prowadzili 1:0. W pierwszej połowie więcej goli już nie padło, gospodarze grali ospale, a WKS dobrze się bronił.

Od początku drugiej odsłony na boisku w szeregach Piasta pojawił się Sebastian Olszar i to jego dwie akcje, w 48. i 52. minucie, wyprowadziły podopiecznich Marka Wleciałowskiego na prowadzenie. W 63. minucie faul na Olszarze kończy się rzutem karnym, pewnie wykorzystanym przez Lumira Sedlacka.

Negatywnym momentem meczu był brutalny faul Krzysztofa Wołczka na Sebastianie Olszarze. Napastnik Piasta został zniesiony na noszach i ponoć ma groźną kontuzję. Wrocławski defensor został wyrzucony z boiska.

Kolejne spotkanie w ramach Pucharu Ekstraklasy Śląsk rozegra w najbliższą niedzielę we Wrocławiu. Jego rywalem będzie Wisła Kraków.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:1 (0:1)
0:1 Łudziński 9. min
1:1 Olszar 48. min
2:1 Olszar 52. min
3:1 Sedlacek 63. min (k)

Czerwona kartka: Wołczek (Śląsk)

Żółte kartki: Chylaszek (Piast) - Sobociński, Wołczek (Śląsk)

Piast: Szmatuła - Chylaszek, Glik, Widuch, Kaszowski, Radzewicz (46. Sedlacek), Szczyrba (46. Krzycki), Muszalik (89. Grolik), Bojarski, Koczon (46. Olszar, 74. Michniewicz), Folc (64. Prędota)

Śląsk: Banaszyński - Wołczek, Celeban, Wójcik (70. Dudek), Pawelec (46. Socha), Ostrowski, Górski, Ulatowski, Gancarczyk (46. Mila), Łudziński, Sobociński (46. Szewczuk)