Pewne zwycięstwo Impel Gwardii

2008-03-30

Impel Gwardia Wrocław nie dała szans Sokołowi Chorzów w pierwszym meczu fazy play-off. Podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały 3-0 (25:17, 25:15, 25:19). Najlepszą zawodniczką na parkiecie była w sobotę Katarzyna Mroczkowska.

Pierwszy set rozpoczął się niespodziewanym prowadzeniem gości 2:4, co nieco podrażniło Gwardię, która głównie wskutek błędów chorzowianek wyszła na prowadzenie 8:4. Potem świetną partię rozgrywała w barwach Sokoła Monika Konsek i tylko dzięki temu podopieczne Wojciecha Jaroszewskiego nawiązywały z wrocławiankami walkę. W tej części gry szczególnie do gustu przypaść mogły ataki Agnieszki Starzyk, która inteligentnie obijała blok rywalek. Po jednym z jej asów serwisowych piłka odbita przez przyjmującą z Chorzowa wleciała nawet... do kosza. Trener Błaszczyk dał szansę wracającej z USA Joannie Kaczor, która zdobyła punkty już zaraz po wejściu. Końcowka seta, to z kolei popis Katarzyny Mroczkowskiej, której kilka punktów przesądziło o wygranej gospodyń do siedemnastu.

Początek drugiej odsłony bardzo wyrównany. W szeregach gości szalały Barbara Furtak i Natalia Krawulska, co pozwoliło nawiązać Sokołowi walkę. Przy stanie 9:9 na zagrywkę weszła Joanna Koprowska i gwardzistki odskoczyły na kilka punktów. Potem trener Błaszczyk wprowadził Ewelinę Toborek, co okazało się strzałem w "10", gdyż środkowa gospodyń bardzo wzmocniła siłę bloku, z którym chorzowianki nie mogły sobie poradzić. Przewaga wrocławianek była spora, więc swoją szansę dostała młoda Ola Krzos. Już w pierwszej akcji świetnie przyjęła piłkę, a punkty po bezbłędnym wystawieniu Marty Haładyn zdobyła Ewelina Toborek. W końcówce seta dobra gra Mroczkowskiej i Koprowskiej sprawiła, że Impel Gwardia wygrała do piętnastu.

Trzeci set był chyba najbardziej zacięty. Świetnie grała liderka Sokoła Monika Konsek, która zdobyła na początku partii większość punktów dla swojej drużyny. Gra toczyła się "oczko" za "oczko", w pewnym momencie zrobiło się nawet 8:10, lecz wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Marta Solipiwko, po której atakach było już 16:11. Sokół starał się jeszcze odrabiać straty, ale świetnie gra Barańskiej i Starzyk sprawiła, iż Gwardia doszła do piłki meczowej, której nie zepsuła Solipiwko, koncząc mecz.

- Cieszymy się z wygranej i z tego, że zagrałyśmy trzy równe sety. Mam nadzieję, że w niedzielę również wygramy. Nie uważam, żebym dziś zagrała jakoś szczególnie dobrze. Normalny mecz w moim wykonaniu. Teraz koncentrujemy się przed jutrem - powiedziała po meczu środkowa Impel Gwardii, Katarzyna Mroczkowska.

Impel Gwardia Wrocław - Sokół Chorzów 3-0 (25:17, 25:15, 25:19)

Stan w play-off: 1:0 dla Impel Gwardii Wrocław.

Składy zespołów:

Impel Gwardia: Mroczkowska, Toborek, Haładyn, Solipiwko, Barańska, Starzyk, Jagiełło (L) oraz Kupisz, Kaczor, Krzos, Koprowska, Efimienko.

Sokół Chorzów: Fedorów, Wysocka, Staniucha, Furtak, Krawulska, Konsek, Settnik (L) oraz Młodzieniewska, Nowakowska, Biernatek.