POLSKA GROMI AZERBEJDŻAN 8 – 0

2005-10-16

kadra.pl

Reprezentacja Polski rozgromiła Azerbejdżan aż 8-0, w eliminacyjnym meczu do MŚ 2006r.Wynik i styl w jakim biało-czerwoni rozprawili się z Azerami dowodzi że są w dobrej formie i bardzo dobrze rokuje przed środowym meczem z Irlandią Płn.
To był prawdziwy festiwal strzelecki, który rozpoczął w 12 minucie Tomasz Frankowski. Cztery minuty później było już 2 – 0, po samobójczej bramce Hadżijewa. W pierwszej połowie do bramki Azerów trafił jeszcze Kamil Kosowski (41 min.) ustalając wynik meczu po 45 minutach na 3 – 0 dla Polaków. W 63 minucie ku uciesze 10 tysięcznej publiczności zgromadzonej na Łazienkowskiej, na 4 – 0 podwyższył ponownie Frankowski. 67 minuta spotkania to znów Frankowski i jest 5 – 0! „Wiślak” zdobył tym samym hat – tricka (3 zdobyte bramki). Zdobytych bramek pozazdrościł popularnemu „Frankowi” Jacek Krzynówek, który w 72 minucie pięknym strzałem zdobywa dla Polski szóstą bramkę. Zrezygnowanych Azerów dobija dwukrotnie Marek Saganowski w 84 i 90 minucie, ustanawiając wynik meczu na 8-0.
To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Polaków, Azerowie tylko raz zagrozili Jerzemu Dudkowi w pierwszej części spotkania, później nie mieli nic do powiedzenia tracąc aż 8 goli!