PLH: Wymęczone zwycięstwo Cracovii

2005-11-14

Sporo musiał się namęczyć ComArch Cracovia, lider PLH, by pokonać w meczu 20. kolejki TKH Toruń. Ostatecznie "Pasy" wygrały 5:4.
Zwycięstwa zanotowały także mistrz Polski GKS Tychy oraz Dwory Unia Oświęcim.
Mecz GKS-u Tychy rozegrano bez udziału publiczności w Katowicach ponieważ tyskie lodowisko wciąż nie jest przygotowane po awarii instalacji chłodzącej.

Wyniki:

ComArch Cracovia - TKH Toruń 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)
Bramki: 0:1 Robert Suchomski (5), 0:2 Jarosław Dulęba (9), 1:2 Grzegorz Pasiut (10), 1:3 Robert Suchomski (23), 2:3 Leszek Laszkiewicz (25), 3:3 Michał Piotrowski (27), 4:3 Pavel Urban (27), 5:3 Leszek Laszkiewicz (46), 5:4 Jarosław Dulęba (56).
Kary: Cracovia - 8; TKH - 10 minut.
Widzów 800.

GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Bramki: 0:1 Artur Kostecki (36), 1:1 Jarosław Kuc (44), 1:2 Zdenek Jurasek (48), 2:2 Jarosław Kuc (50), 3:2 Krzysztof Śmiełowski (60).
Kary: GKS - 10; Stoczniowiec - 22 minuty w tym 10 za niesportowe zachowanie Marcin Słodczyk.

Dwory Unia Oświęcim - Wojas Podhale Nowy Targ 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Rafał Bibrzycki (7), 2:0 Marcin Jaros (8), 3:0 Marcin Jaros (12), 3:1 Zbigniew Podlipni (20), 4:1 Waldemar Klisiak (22), 4:2 Marcin Ćwikła (33), 5:2 Grzegorz Piekarski (43), 5:3 Marian Kacir (51).
Kary: Unia - 20; Podhale - 86 minuty - kary meczu Jarosław Różański i Krzysztof Zapała, a po dziesięć minut Różański i Marcin Ćwikła.
Widzów 1 000.

Zagłębie ZSME Sosnowiec - KH Sanok 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Wojtarowicz (2), 1:1 Arkadiusz Burnat (20), 2:1 Mateusz Danieluk (26), 7:2 Wojciech Wojtarowicz (28), 2:2 Adam Fraszko (31), 3:2 Rafał Plutecki (48), 4:2 Rafał Plutecki (50), 5:2 Gabriel Da Costa (56), 6:2 Adrian Labryga (59).

8. KH Sanok 19 1 0 3 0 15 35:112 6

Za zwycięstwo po 60 minutach gry przyznaje się 3 pkt; za wygraną w dogrywce - 2; za przegraną w dogrywce oraz za remis - 1 pkt.