Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nowi zawodnicy w koszykarskim Śląsku!

2013-09-04

Zeke Marshall, najlepszy obrońca konferencji Mid-American z zeszłego sezonu mierzący 213 cm wzrostu, a także największa gwiazda zespołu St. Joseph's, filigranowy rozgrywający Carl "Tay" Jones zostali nowymi zawodnikami wrocławskiego Śląska. Klub oficjalnie potwierdził także  rozstanie z Derrickiem Caracterem.  

Zarówno Marshall jak i Jones próbowali po zakończeniu czteroletniej kariery na uniwersytecie w USA dostać się do NBA. Żaden z nich nie został jednak wybrany w drafcie NBA, choć obaj byli zapraszani na treningi przez kluby najlepszej ligi świata.

- Kandydaturę Marshalla rozważaliśmy już od dłuższego czasu, jednak po prostu nie było nas na niego stać. Wydawało się, że tak mobilny zawodnik, przy tym wzroście, który dodatkowo był najlepsza obrońcą swojej konferencji notując blisko 4 bloki spokojnie znajdzie zatrudnienie w NBA. Tak się jednak nie stało, a Zeke postawił na karierę w Europie. Znalazły się środki na tego zawodnika i bardzo się cieszymy, że do nas dołączył - mówi Michał Lizak, prezes Śląsk Wrocław Basketball, sp. z o.o.

Carl "Tay" Jones to z kolei rozgrywający, który z powodzeniem może zdobywać bardzo wiele punktów. Tylko w zeszłym roku 6 razy zdobywał 20 lub więcej punktów, a jego zeszłoroczny rekord punktowy na świetnej uczelni St. Joseph's to 32 oczka. Jones to najlepszy rozgrywający uniwersytetu od czasów Jameera Nelsona oraz Delonte Westa, którzy obecnie z powodzeniem grają w NBA.

- Carl to zupełni inny rozgrywający od zawodników, których obecnie posiadamy w swoim składzie. Ma kontrakt na cały rok, ale jest na bardzo krótkim okresie próbnym, trenerzy zdecydują o jego przyszłości zaraz po zakończeniu obozu w Brzegu Dolnym. To strzelec, niezwykle szybki i skoczny, myślę, że takiego zawodnika w Polsce jeszcze nie było - zapowiada prezes Lizak.

Klub potwierdził także rozstanie z Derrickiem Caracterem, u którego po przeprowadzeniu szczegółowych badań lekarskich, wykryty poważne urazy w prawym barku oraz prawym kolanie.

- Kontuzje uniemożliwiły Derrickowi należyte przygotowanie się do sezonu. Są to stare urazy, które po przejściu intensywnego cyklu treningowego mogłyby się nasilić, odnowić i uniemożliwić mu treningi, co znacznie osłabiło by nasz zespół. Nie chcieliśmy rezygnować, dlatego zdecydowaliśmy rozwiązać kontrakt po kilkudniowych pertraktacjach z jego agentem. Życzymy Derrickowi dużo zdrowia w przyszłości - podsumował prezes Lizak.

Obecny skład WKS Śląsk Wrocław w sezonie 2013/2014:

4. Marcin Kosiński - poz. 2/1
5. Dominique Johnson - poz. 2/1
6. Robert Skibniewski - poz. 1
7. Krzysztof Sulima - poz. 5
8. Radosław Hyży - poz. 4
10. Bojan Radetić - poz 4/5
12. Adrian Mroczek-Truskowski - poz 2/3
13. Carl "Tay" Jones - poz. 1/2
14. Jakub Parzeński - poz. 5
15. Michał Gabiński - poz. 4
17. Maksym Kulon - poz. 2
18. Artur Wnętrzak - poz. 1
20. Zeke Marshall - poz. 5
21. Paweł Kikowski - poz. 2/3

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama