Nowe barwy Whirlpool AZS

2011-05-05

Podczas startów w weekend majowy kolarze szosowi mieli okazję zaprezentować nowe stroje teamu, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród kolarzy oraz kibiców.

- Chcieliśmy dopasować design strojów do spójnego wizerunku naszego sponsora – mówi koordynator sportowy, Krzysztof Janczura. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów współpracy z projektantami ze Stanów Zjednoczonych, którzy nam pomagali. Planujemy stworzyć dodatkowy projekt dla ludzi, którym podobają się nasze stroje i będą chcieli je kupić. Zmienimy tylko kilka szczegółów – dodaje.

Zawodnicy  Whirlpool AZS Politechniki Wrocławskiej mieli okazję przetestować nowe stroje w Trzebnicy, 30 kwietnia, gdzie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski w Maratonach Szosowych. Na dystansie 135 kilometrów Joanna Liczner oraz Roland Listner wygrali swoje kategorie wiekowe. Katarzyna Rzepecka zajęła 3. miejsce, do 2. miejsca zabrakło jej dwóch sekund.

Dzień później w Żmigrodzie została rozegrana 19-kilometrowa, indywidualna jazda na czas, która zapoczątkowała inny cykl imprez szosowych – Road Maraton. Specjalnie na tę okazję zostały uszyte kombinezony do jazdy na czas, w których wystartowali: Krzysztof Janczura oraz Dawid Zieliński, który gościnnie wystąpił w barwach drużyny. W tych zawodach karty rozdawał wiatr  - Dawidowi Zielińskiemu przypadło 7. miejsce, Krzysztofowi Janczurze 8. Po 135 kilometrach przejechanych dzień wcześniej na start zdecydowała się również Katarzyna Rzepecka, która ostatecznie ukończyła czasówkę na 4 pozycji. Znów zabrakło kilku sekund.

Kolejne starty kolarzy, tym razem górskich, już w najbliższy weekend w Zdzieszowicach.