Na drodze po rekord trzecia ekipa ligi

2013-02-01

Tylko jedno zwycięstwo dzieli koszykarski Śląsk od osiągnięcia historycznego,  rekordowego  wyniku 21 kolejnych ligowych wygranych. Ostatnią przeszkodą do pokonania pozostaje niedzielny przeciwnik Śląska – Sokół Łańcut – trzecia najlepsza ekipa tegorocznych rozgrywek.

Pierwsze starcie obu klubów w tym sezonie było bardzo wyrównane. Śląsk prowadził niemal przez pełne 40 minut, lecz Sokół trzymał się tuż za plecami „Trójkolorowych”. Na 6 minut przed końcową syreną wyszedł nawet na minimalne prowadzenie, choć po 10 minutach przegrywał już 10:24.

- To ekipa broniąca, no i przede wszystkim świetnie rzucająca za 3 punkty. W tamtym spotkaniu udało nam się wyeliminować ich rzuty zza linii 6,75m (trafili tylko 6 razy) i dlatego wygraliśmy. To niewygodny przeciwnik, bo będący prawdziwym zespołem, a nie zlepkiem indywidualności – mówi trener Śląska Tomasz Jankowski.

Ekipa z Podkarpacia to od lat czołowy zespół zaplecza ekstraklasy. – Zawodnicy grają w tym klubie niezmiennie od wielu sezonów, trener Kaszowski również jest tak można powiedzieć prawdziwą instytucją. Znają się, lubią ze sobą grać i wychodzi im to całkiem nieźle – komentuje sytuację Sokoła, kapitan Śląska Adrian Mroczek-Truskowski, który w Łańcucie miał okazję grać w latach 2007-2009.

Jeśli wrocławski Śląsk pokona w niedzielę o godzinie 18:00 trzecią obecnie ekipę ligi, przejdzie do historii rozgrywek organizowanych przez PZKosz. Wygra wówczas 21. kolejny mecz ligowy, co udało się dotąd jedynie Zastalowi Zielona Góra w sezonie 2007/08.

Przedsprzedaż wejściówek na mecz Śląsk – Sokół Łańcut (03.02. godz. 18:00) prowadzona będzie w siedzibie Klubu przy ul. Mieszczańskiej 11 w dniach:

•    czwartek (31.02.), w godz. 10:00 – 18:00
•    piątek (01.02), w godz. 10:00 – 18:00
•    niedziela (03.02), od godz. 16:00 w kasach hali „Kosynierka”

Ceny biletów na mecz z Sokołem Łańcut (niedziela, 03.02. godz. 18:00):