Młody Śląsk ze zmiennym szczęściem

2008-09-10

Zwycięstwo z Odrą Wodzisław na wyjeździe, porażka z Polonią Warszawa u siebie - taki jest bilans Śląska Wrocław w Młodej Ekstraklasie po dwóch ostatnich kolejkach.

Potyczka z Odrą Wodzisław zakończyła się podobnie, jak mecz piłkarzy w Ekstraklasie. Młody Śląsk wziął przykład ze starszych kolegów i pokonał Odrę. Zwycięstwo nie było jednak tak okazałe. Seniorzy Śląska wpakowali Odrze cztery gole. Młodsi gracze strzelili tylko jedną bramkę. W 64. minucie Łobaczewskiego pokonał Damian Szydziak.

Odra Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Bramka:
Szydziak (64.)

Odra: Łobaczewski - Szkatuła (76. Bik), Tanżyna, Bańczyk, Hudek (85. Moczała) - Cichy (46. Kłos), Sobik, Kwiek (46. Dudek), Skrobacz - Kokoszka (46. Malinowski), Nikel (80. Młynek).
Śląsk: Trojan - Bąk (46. Kaśnikowski), Łukasiewicz, Suppan, Bodnar - Szydziak, Milczarek (46. Biliński), Tymiński, Małecki, Witkowski (66. Frey), Baranowski (80. Gajos).

Żółte kartki: Hudek (Odra) - Kaśnikowski, Łukasiewicz, Milczarek, Biliński (Śląsk).

Mecz rozegrano w Marklowicach.

***

Do formy starszych kolegów młodzi gracze Śląska dostosowali się również w meczu z Polonią Warszawa. "Czarne Koszule" na Oporowskiej czuły się cokolwiek swobodnie i wygrały 4:2.

Mimo, że była to potyczka Młodej Ekstraklasy, to i tak nie obyło się bez podtekstów. Śląsk miał przecież połączyć się z Groclinem Grodzisk Wielkopolski, co przez pół roku budziło we Wrocławiu ogromne protesty. Gdy fuzja nie wypaliła, Zbigniew Drzymała sprzedał Groclin właścicielowi Polonii, Józefowi Wojciechowskiemu. Gdyby doszło do fuzji Śląska z Groclinem, w Młodej Ekstraklasie obecna Polonia grałaby jako Śląsk.

Młodzi wrocławianie byli więc podwójnie zmobilizowani do tego meczu. Niestety, "Czarne Koszule" okazały się mocniejsze. Jeszcze w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany. Gracze ze stolicy prowadzili 1:0, po golu Amadeusza Kłodawskiego. W 39. minucie Śląsk mógł wyrównać, jednak Jakub Małecki przestrzelił rzut karny.

Tuż po wznowieniu gry Polonia dokręciła śrubę. Najpierw gola strzelił kapitan zespołu, Daniel Gołębiewski. W 56. minucie gola dołożył Jaroń i było już 3:0 dla "Czarnych Koszul". Sześć minut później padł pierwszy gol dla Śląska, autorstwa Kamila Bilińskiego. Na Oporowskiej pojawił się malutki cień nadziei, że może cos jednak uda się ugrać. Niestety, w 73. minucie Trojana po raz drugi pokonał Gołębiewski. Kolejny gol Bilińskiego niewiele mógł już zmienić. Polonia wygrała 4:2.

Po czterech kolejkach Młodej Ekstraklasy, Śląsk z dorobkiem 7 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:4 (0:1)