Młody Śląsk w kryzysie

2008-10-20

Grająca w Młodej Ekstraklasie drużyna Śląska Wrocław nie może wyjść z kryzysu. Piłkarze Andrzeja Ignasiaka przegrali w Gdyni z Arką 0:3 i była to ich czwarta porażka z rzędu.

W obu drużynach pojawili się doświadczeni gracze. W Arce wystąpili Marcin Chmiest, Łukasz Kowalski, Przemysław Trytko i Piotr Bazler. W Śląsku zagrał - wracający do formy po kontuzji - Vlado Cap. Bardziej zadowoleni z formy młodszych kolegów mogą być gracze Arki. O ile pierwszą bramkę w 52. minucie Chmiest strzelił po asyście ogranego Trytki, to już dwie kolejne wypracowali gdyńscy "młodzi gniewni". W 55. minucie Chmiest wykorzystał świetne podanie Bułki. W doliczonym czasie gry Pawła Trojana pokonał Barnik.

Po siedmiu meczach, młody Śląsk zajmuje 10. miejsce w tabeli. Wrocławianie zdobyli dotychczas 10 punktów i mają jeden mecz zaległy. Kolejna okazję na powiększenie zdobyczy punktowej Śląsk będzie miał w niedzielę. Wówczas na Oporowskiej młodzi wrocławianie podejmą Lecha Poznań.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 3:0 (0:0)
Bramki: Chmiest (52., 55.), Barnik (90.+1.)

Arka: Zoch - Kowol, Robakowski, Kowalski, Wilczyński - Barnik, Sulima (46. Bułka), Czoska (80. Beyl), Trytko (90. Dziubiński), Bazler - Chmiest (86. Krzemiński).

Śląsk: Trojan - Bąk, Kaśnikowski, Ćap, Bodnar (46. Suppan) - Trojanowski, Milczarek (56. Biliński), Tymiński (79. Gul), Kaczmarek, Szydziak - Duraj (46. Baranowski).