Młody Śląsk lepszy od Górnika

2009-07-16

Przebywający na zgrupowaniu w Świdnicy piłkarze Młodego Śląska pokonali Górnika Wałbrzych 2:0 (0:0).

Wrocławianom w odniesieniu przekonującego zwycięstwa nad beniaminkiem trzeciej ligi nie przeszkodziła nawet ulewa, która przeszła nad Świdnicą. Wygrana podopiecznych Andrzeja Ignasiaka mogła być jeszcze wyższa, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Trojanowski.

Na gole trzeba było czekać do końcowki spotkania. Najpierw Rafał Miazgowski otrzymał doskonałe podanie z głębi pola, wyprzedził bramkarza i wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Kilka minut później najwięcej przytomności w zamieszaniu podbramkowym zachował Robert Menzel i ustalił wynik sparingu.

Po meczu najbardziej zadowolony był nowy gracz Śląska Jakub Więzik, który zwycięstwem uczcił swoje osiemnaste urodziny. Niestety, w pojedynku nie mógł wystąpić Jacek Bąk, który z powodu urazu musiał wyjechać ze zgrupowania.

Kolejny sparing wrocławianie rozegrają w piątek. Ich rywalem będzie Polonia/Sparta Świdnica.

Śląsk Wrocław ME - Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0)
Miazgowski (69.), Menzel (80.)

Śląsk: Kupczanko - Trojanowski, Milczarek, Suppan, Frey, Kowal, Barsk, Michalski, Baranowski, Więzik, Góral.
Po przerwie na boisku pojawili się: Dąbrowski, Garyga, Straszewski, Jędrzejowski, Miazgowski, Koppengahen, Menzel, Kozak.