Mistrzostwo Polski dla Katarzyny Rzepeckiej!

2011-06-20

Katarzyna Rzepecka wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Masters, które zostały rozegrane w sobotę w Śremie. To kolejny mistrzowski tytuł sezonu 2011 dla Whirlpool Team, wcześniej biało-czerwoną koszulkę rowerowej jazdy na orientację (MTBO) założyła Anna Maria Włodarczyk.

W tym roku Komisja Masters utworzyła kategorię dla kolarzy ponieżej 30 roku życia (AK20 oraz AM20). Dzięki temu młodsi zawodnicy mogą poczuć sportowe emocje ścigając się w peletonie na zamkniętej trasie - czego w Polsce brakuje, np. popularnym maratonom szosowym. Runda Mistrzostw Polski liczyła 24 kilometry, w zależności od kategorii wiekowej kolarze musieli przejechać ją dwa, trzy lub cztery razy. - Wiatr dyktował warunki. Trasa była dość płaska, tylko kilka lekkich wzniesień i parę technicznych zakrętów dlatego wszystko rozegrało się na finiszu – opowiada Kasia. - Zaoszczędziłam najwięcej sił i wygrałam walkę na ostatnich metrach – dodaje. Na drugim miejscu finiszowała Anna Banaszek a na trzecim Magdalena Chechelska. Rywalizację mężczyzn (AM20) wygrał Piotr Kielbesz przed Robertem Żmudzinem i Jakubem Jabłońskim. Arek Tecław z Whirlpool Team był 9.

Jednak to nie koniec weekendowych sukcesów wrocławskich kolarzy. W V edycji Bike Maratonu w Polanicy-Zdroju Whirlpool Team zajął 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Punktowali – Joanna Liczner, Roland Listner, Łukasz Klimaszewski oraz Józef Łukianowski. Natomiast w Miliczu w kryterium ulicznym wystartował Arek Tecław oraz Krzysztof Janczura. Zawodnicy mieli do pokonania 15 rund po 1300 metrów każda. Trasa była bardzo wymagająca zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Krzysztof Janczura zajął wysokie 4. miejsce. Arek Tecław po groźnie wyglądającej kraskie z licznymi otarciami dojechał do mety i ukończył wyścig.